REAL NAKON ŠOKANTNOG PORAZA DOŠAO NA RUB ISPADANJA IZ LIGE PRVAKA: / Nevjerojatna pogreška i majstorija Izraelca skupo koštali Madriđane

Realu je bila potrebna pobjeda u Ukrajini kako bi osigurao plasman u drugi krug natjecanja

1.12.2020.
20:35

Nogometaši Šahtara iz Donjecka po drugi su put ove sezone svladali madridski Real u skupini B Lige prvaka. Nakon slavlja 3-2 u 1. kolu u Madridu, ukrajinski prvaci bili su bolji i u 5. kolu u Kijevu sa 2-0 (2-0).

Pogotke za Šahtar postigli su Dentinho (57) i Solomon (82).

Obrambena zbunjenost

Prvi pogodak "rudari" su postigli iz protunapada nakon kornera Reala. Lopta je brzo prebačena u gostujući kazneni prostor gdje je Mendy presjekao dodavanje, no nitko od njegovih suigrača nije raščistio situaciju, pa je na loptu natrčao Dentinho i pogodio gornji desni kut nemoćnog Courtoisa.

Prvi gol Šahtara pogledajte OVDJE.

Pobjedu je potvrdio Solomon, on je primio loptu na sredini igrališta i krenuo prema suparničkom golu. Kako mu niti jedan igrač Reala nije ulazio u blok, odlučio se na udarac s vrha kaznenog prostora i pogodio donji desni kut.

Drugi gol možete vidjeti OVDJE.

Ovom pobjedom Šahtar je dostigao Real na ljestvici, oba sastava sada imaju po sedam bodova, jedan manje od vodeće Borussije iz Moenchengladbacha, koja od 21 sat dočekuje posljendjeplasirani Inter koji ima dva boda.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je čitav susret za Real koji će tako prolazak u osminu finala morati tražiti u posljendjem kolu kada za osam dana dočekuje Borussiju.

Ćorluka izgubio

U susretu skupine A Salzburg je kao gost svladao Lokomotiv u Moskvi sa 3-1 (2-0). Dvostruki strijelac za Salzburg bio je Berisha (28, 41), nakratko je na 2-1 smanjio Mirančuk (79-11m), no samo dvije minute potom Adeyemi (81) je vratio prednost na dva gola.

Bivši hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka odigrao je čitav susret za Lokomotiv.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.

TIJEK UTAKMICE

90'+3' Gotovo je. Šahtar je pobijedio 2:0 i doveo Kraljevski klub u jako tešku situaciju.

90' Pokušaj Kroosa iz slobodnog udarca sa solidne pozicije, ali Nijemac nije bio precizan.

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade u Ukrajini.

83' GOL Šahtar je zabio i drugi gol, Ukrajinci vode 2:0. Zabio je Solomon koji je nakon prodora po sredini ušao u kazneni prostor Madriđana i s petnaestak metara neobranjivo pogodio. OVDJE pogledajte gol.

80' Golovi na drugoj utakmic. Lokomotiv je smanjio na 1:2 preko Mirančuka, a ubrzo nakon toga Salzburg je postigao gol za 3:1, zabio je Adeyemi.

77' Trostruka zamjena u Realu. Zidane je uveo Diaza, Isca i Viniciusa, a iz igre povukao Odegaarda, Benzemu i Rodryga.

71' Šahtar je jako opasan. Tete je pucao s ruba šesnaesterca, ali Courtois brani.

67' Umalo je Šahtar udvostručio vodstvo. Tete je dodao Stepanenku koji puca s 11 metara, ali Varane to blokira.

59' Real pokušava brzo stići do izjednačenja. Kroos je ubacio, a Varane pucao glavom, ali Turbin brani.

57' GOL Šahtar je poveo. Gol za 1:0 zabio je Dentinho do kojega je lopta u kaznenom ptostoru Reala stigla nakon konfuzne reakcije gostujućih braniča. Gol pogledajte OVDJE.

53' Šahtar je mogao šokirati Real. Taison je izbio sam pred Courtoisa i pucao, ali taj udarac ide ravno u Realovog golmana.

52' Nova opasnost pred golom domaćina. Benzema je fintom izbacio svog čuvara i ubacio u sredinu, gdje Nacho puca glavom, ali to ide visoko iznad gola.

50' Prvi pokuašaj Reala u nastavku. Pucao je Benzema sa 17 metara, ali Trubin brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+3' Gotovo je prvo poluvrijeme.

45'+2' Pokušaj Odegaarda pred sam kraj prvog dijela, ali Turbin to zaustavlja. Šahtarov golman uistinu čudesno brani večeras.

41' Salzburg sada vodi 2:0 protiv Lokomotiva, Berisha je postigao svoj drugi gol.

32' Odegaard se nakon pogreške Šahtarove obrane našao u dobroj prilici i pucao s ruba šesnaesterca, ali golman domaćina je ponovno na mjestu.

30' Real opet opasno prijeti. Asensio opasno puca s ruba šesnaesterca, ali Turbin sjano brani jednom rukom.

Šahtar - Real Madrid

29' Odegaard je dobro ubacio, a Nacho pucao glavom, a Turbin to zaustavlja.

28' U drugoj utakmici Salzburg vodi 1:0, Berisha je postigao vodeći gol.

25' Júnior Moraes ipak neće moći nastaviti utakmicu, umjesto njega je ušao Dentinho.

20' Branič Reala Varane je na centru srušio Šahtarovog Juniora Moraesa koji je krenuo u kontru. Brazilac je nakon toga nekoliko minuta ležao na travi,pa izašao s terena, ali se vratio i šepajući nastavio susret. Realov branič za svoj prekršaj je dobio žuti karton.

15' Modrić sjajno igra, hrvatski maestro vodi igru Reala u ovoj utakmici.

11' Nova prilika za Real. Modrić je izvrsno proigrao Benzemu u šesnaestercu Šahtara, ali Francuz puca ravno u golmana domaćina koji to lakoćom brani.

8' Šahtar još nije uspio stvoriti opasniju priliku. Imaju Ukrajinci veći posjed lopte, ali nema prave opasnosti za Courtiosa.

5' Real je izvrsno krenuo, sreća je sada spasila domaćine. Benzema je ubacio s lijeve strane, a Asensio je pogodio stativu.

1' Počela je utakmica.