REAL NA HRVATSKI POGON: / Nema Modrića, ima Kovačića! Vatreni veznjak zabio za Kraljeve, pa asistirao Ronaldu

Veznjak hrvatske nogometne reprezentacije i madridskog Reala Mateo Kovačić postigao je ovosezonski prvijenac za klub. Zabio je 22-godišnjak u 38. minuti nedjeljne utakmice 20.

29.1.2017.
21:36

Kovačić je precizan bio za 1-0 nakon što je njegov trk prema vratima suparnika primijetio Cristiano Ronaldo sjajno ga uposlivši. Hrvatski reprezentativac utrčao je u šesnaesterac i loptu poslao ispod istrčalog Geronima Rullija.

Bio je ovo prvi ligaški pogodak Kovačića za Real u 39. odigranoj utakmici i treći ukupno u službenim utakmicama. Dosadašnja dva zabio je u Ligi prvaka, a suparnici su bili Malmö i varšavska Legija.

Kovačić je startao u udarnoj postavi momčadi koja još uvijek ne računa na Luku Modrića (aduktor).

Početko drugog poluvremena, točnije u 51. minuti, Kovačić je zahvalio Ronaldu na asistenciji na jednak način. Sjajnom je loptom probio obranu gostujuće momčadi i uposlio portugalskog napadača koji je prabacio golmana za 2-0.

Igru je Kovačić, kojem je ovo bila prva utakmica za Real u kojoj je upisao gol i asistenciju, napustio u 78. minuti susrtea.

Utakmica je završila 3-0 nakon što se među strijelce upisao i Alvaro Morata. Bio mu je to peti pogodak za Real. U Španjolskoj nema igrača koji je zabio više ulascima s klupe.

Ovom pobjedom vodeći Real Madrid je stigao na 46 bodova, četiri više uz utakmicu manje od prvih pratitelja Barcelone i Seville koji su kiksali ranije u nedjelju, dok je Real Sociedad peti sa 35 bodova.

La Liga, rezultati 20. kola:

Betis - Barcelona 1-1 Espanyol - Sevilla 3-1 Athletic - Sporting 2-1 Real M. - Real S. 3-0