VELIKI DERBI / Real Madrid slomio Barcelonu i zasjeo na vrh Primere: Modrić odigrao 27. El Clasico u karijeri

Real je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice s 25 bodova, tri više od Barcelone. Po 19 bodova imaju Atletico Madrid i Real Sociedad

16.10.2022.
18:30
Profimedia.hr

U jednom od najvećih nogometnih derbija na svijetu Real Madrid je na Santiago Bernabeu pobijedio Barcelonu s 3-1, a za Kraljevski klub je do 78. minute igrao Luka Modrić. Aktualni europski i španjolski prvak je poveo u 12. minuti golom francuskog napadača Karima Benzeme.

TUŽNA SPORTSKA PRIČA IZ GLINE /

Klub iz Banije prodaje dres Modrića: 'Potres nam je uništio sve, to je za spas klupske škole sa 100 djece'

Najviše golova u "el clasicima" zabio je Lionel Messi, čak 26. Benzema je sada na diobi osmog mjesta sa Santillanom. Za 2-0 zabio je Federico Valverde u 35. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Utakmicu je u vode neizvjesnosti vratio Ferran Torres u 83. minuti. Fati je prošao po lijevoj strani ubacivši loptu u kazneni prostor, Lewandowski je propustio do Torresa koji je zabio iz blizine. U sudačkoj nadoknadi Real je dobio kazneni udarac, a Rodrygo je bio siguran za 3-1.

Luka Modrić je igrao za Real do 79. minute i upisao svoj 27. nastup u najatraktivnijem svjetskom derbiju. Debitirao je 29. kolovoza 2012. kada je debitirao protiv Barce u Superkupu. Rekorderi po broju nastupa su Sergio Ramos i Lionel Messi s po 45 nastupa. Real je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice s 25 bodova, tri više od Barcelone. Po 19 bodova imaju Atletico Madrid i Real Sociedad.