NOVA POBJEDA KRALJEVA / Real Madrid pobijedio Elche i popeo se na prvo mjesto, Modrić oduševio sjajnom asistencijom

30.10.2021.
16:26

Real Madrid popeo se na prvo mjesto španjolske La Lige pobjedom 2:1 protiv Elchea u gostima. Oba pogotka na ovom je susretu postigao Brazilac Vinicius Junior, a za drugi mu je asistirao hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

Real je u utakmicu ušao bez svog kapetana, najboljeg strijelca i najboljeg igrača. Ne, to nisu tri osobe, već je sve objedinjeno u Karimu Benzemi koji nije danas zaigrao u vrhu napada, već je njegovo mjesto zauzeo Mariano Diaz.

NEUGODAN PRIZOR S TRENINGA REALA /

Brazilac odgurnuo našeg Luku pa ga još udario nogom u leđa

Dva pogotka Viniciusa

Upravo je Diaz bio asistent kod prvog gola Reala. Proigrao je u 22. minuti, nakon teške greške obrane Elchea, Viniciusa Juniora koji je zabio za vodstvo Reala i tako još jednom pokazao da je on definitivno budućnost Kraljevskog kluba.

Obje su momčadi igrale dobro, bila je to utakmica s dosta šansi i s jedne i druge strane, ali Elche je u 63. minuti ostao bez Raula Gutija. Igrač čije je ime spoj dviju apsolutnih legendi Real Madrida morao je zbog drugog žutog napustiti igru, što je uvelike olakšalo posao Madriđanima.

Modrićeva asistencija

U 77. minuti Vinicius je postigao svoj i Realov drugi pogodak. Bila je to brza i okomita akcija Reala, u nekoliko poteza lopta je došla do Modrića koji je pronašao prazan prostor u koji je Vinicius ušao, vidio i zabio. Modrićevu asistenciju možete pogledati OVDJE.

Zaslužio je i Elche bar jedan pogodak, a da pravda bude zadovoljena pobrinuo se Pere Milla u 86. minuti.

Real je, nakon ove pobjede, prva momčad na ljestvici španjolske lige s 24 boda, jednako kao i Real Sociedad koji je drugi.