SIMULTANKA / Bivši igrači Dinama glavna su tema nakon utakmice njemačkog kupa: Jedan impresionirao, drugi gadno pogriješio

Prvi finalisti ovosezonskog DFB Pokala su nogometaši Leipziga koji su u reprizi prošlosezonskog finala pobijedili Freiburg u gostima s uvjerljivih 5-1, a igrač utakmice je Dani Olmo

2.5.2023.
22:50

Sve je u ovom susretu bilo riješeno nakon uvodnih 45 minuta, jer je Leipzig na odmor otišao s prednošću od čak 4-0. Španjolac Dani Olmo dao je prvi pogodak na susretu u 13. minuti, a već u idućem napadu bilo je 2-0 nakon gola Henrichsa. Do kraja prvog dijela strijelci su još bili Szoboszlai i Nkunku.

MAJSTORIJA /

Pogledajte predivnu asistenciju našeg reprezentativnog veznjaka u porazu njegove momčadi: Obrana nije imala šanse

Inače, nakon pogotka tri puta je do kraja prvog dijela asistirao Dani Olmo, nekadašnji igrač Dinama.

U 58. minuti Leipzig je ostao s igračem manje. Direktni crveni karton dobio je hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol zbog prekršaja. Uz igrača više Freiburg je uspio tek zabiti počasni pogodak, u 75. minuti strijelac je bio Gregoritsch. Na kraju je još Szoboszlai realizirao jedanaesterac za konačnih 5-1 Leipziga.

U srijedu će biti poznat i drugi finalist, a od 20.45 sati igraju Stuttgart i Eintracht iz Frankfurta.