MUKE PO 'BIJELE': / Koper očitao nogometnu lekciju hajdukovcima

U prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige, nogometaši Hajduka izgubili su na gostovanju u Koperu protiv istoimenog domaćina rezultatom 3:2.

16.7.2015.
18:05
Pixsell, Ivana Ivanović

KOPER-HAJDUK 3:2

KOPER: Simčić, Šme, Halilović, Hadžić, Guberac, Krivičič, Črnigoj, Palčič, Galešić, Rahmanović (Pučko, 60), Ivančić (Štromajer, 70).

HAJDUK: Kalinić, Tudor, Milović, Nižić, Pejić, Jefferson, Balić (Kiš, 46), Caktaš, Roguljić (Maloku, 70), Vlašić, Maglica (Radčenko, 74).

STRIJELCI: 1-0 Halilović (7), 2-0 Rahmanović (17), 2-1 Milović (29), 3-1 Rahmanović (41), 3-2 Nižić (90).

SUDAC: Bartosz Frankowski (POLJ)

STADION: ŠRC Bonifika

GLEDATELJA: 2.300

Golove za slovenski sastav zabili su Denis Halilovič (7) i Amar Rahmanović (17, 41), dok su strijelci za Hajduk bili Goran Milović (29) i Zoran Nižić (90). Zanimljivo, čak četiri od pet golova na utakmici palo je nakon ubačaja iz kornera.

U prvom poluvremenu igrači Hajduka pokazali su veliku naivnost, dva gola primili su nakon kornera, a jedan iz kontranapada koji je uslijedio nakon kornera splitske momčadi.

Koper je poveo u 7. minuti nakon greška obrane Hajduka. Korner je na prvu vratnicu izveo Guberac, a Halilović glavom pogađa mrežu. U 17. minuti opet isti scenario, ali ovaj puta korner je bio sa desne strane. Izveo ga je Galešić, a Rahmanović glavom zabija za vodstvo Kopera 2-0.

I Hajduk je uzvratio istom mjerom, iz kornera u 29. minuti. Ubacio je Roguljić, a stoper Milović, koji je bio sukrivac za prvi gol Kopera, dobrim udarcem nogom sa desetak metara pogađa mrežu domaćina. No, u 41. minuti opet naivnost obrane Hajduka.

Nakon kornera "bilih", igrači Kopera izveli su kontranapad, a Rahmanović postiže svoj drugi pogodak za vodstvo 3-1.

Bolje drugo poluvrijeme

Do kraja poluvremena, u sudačkoj nadoknadi, Roguljić je dobrim udarcem sa 18 metara zaprijetio vratima domaćina, ali vratar Simčić bio je na mjestu.

U drugom poluvremenu tempo je znatno pao, pa nije bilo izrazitih prilika niti sa jedne strane sve do 80. minute. Tada je Caktaš odlično pucao iz slobodnog udarca sa 18 metara iskosa, a vratar domaćih odbio je korner. Hajduk u 90. minuti stiže do važnog pogotka, i to opet iz kornera. Tudor je ubacio, a stoper Nižić glavom pogađa za podnošljiv poraz 2-3.

Uzvratni susret je 23. srpnja na Poljudu, a Hajduk će tada moći računati na odličnog kamerunskog napadača Francka Ohandzu, koji je propustio utakmicu u Kopru zbog lakše ozljede.

RIJEKA (HRV) - Aberdeen (Ško) 0-3

LOKOMOTIVA (HRV) - PAOK Solun (Grč) 2-1

Koper (Slo) - HAJDUK (HRV) 3-2

Šahter Soligorsk (Blr) - Wolfsberger (Aut) 0-1

Dacia (Mol) - Žilina (Slk) 1-2

Randers (Dan) - Elfsborg (Šve) 0-0

Skonto (Lat) - Debrecen (Mađ) 2-2

Jelgava (Lat) - Rabotnički Skoplje (Mak) 1-0