RAPSODIJA DINAMA U ROTTERDAMU: / Ovako su Petković i Majer doveli Modre do europskog proljeća; Dinamovci izvršili veliko obećanja

Prvi pogodak u Rotterdamu pao je u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena

3.12.2020.
20:29
Igor Soban/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama u četvrtak igraju utakmicu 5. kola Eurpske lige u kojoj bi im i jedan bod osigurao plasman u nokaut fazu ovog natjecanja, i vode 2:0.

No, Modrima prije utakmice igranje na jedan bod nije bilo u planu. To su i pokazali, ali i najavili ovim riječima:

"Mi ne želimo igrati na bod. Želimo utakmicu dobiti, želimo to riješiti svojim snagama, svojim rezultatima, svojom kvalitetom, da ne ovisimo o drugima", rekao je trener Zoran Mamić prije utakmice, a njegovi noometaši su ga poslušali te već nakon malo više od 50 minuta igre u Rotterdamu stvorili veliku prednost od 2:0.

[FOTO] MODRI U NIZOZEMSKOJ IGRAJU ZA EUROPSKO PROLJEĆE: Ovako izgleda veliki obračun u Rotterdamu

Majerova majstorija

U prvom poluvremenu nije bilo prevelikih uzbudljivosti, a Modri su poveli netom prije odlaska na odmor.

Igrala se peta minuta sudačke nadoknade kada je Kastrati oboren u kaznenom prostoru, a Bruno Petković je hladnokrvno realizirao udarac s bijele točke.

Njegov gol pogledajte OVDJE.

Modri su udvostručili vodstvo nakon sedam minuta igre u nastavku.

Ademi je u 52. minuti sjajno uletio u kazneni prostor i dao povratnu loptu za Majera na pet metara koji se prvo okrenuo i zatim opalio u gotovo nebranjen gol. Suci su kratko vijećali je li pogodak regularan ili ne jer je jedan igrač Dinama u trenutku šuta stajao na gol-crti i bio je u zaleđu, ali nije utjecao na igru pa je pogodak dosuđen.