ZELENI DIO BEČA SLAVI /

Rapid slavio u najvećem derbiju Austrije: Velik doprinos Belje koji je zabio neobičan pogodak

Pobjedom su zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice

22.9.2024.
19:12

U derbiju sedmog kola austrijskog nogometnog prvenstva Rapid je pobijedio gradskog suparnika Austriju sa 2-1.

SJAJN POČETAK SEZONE /

Popeli se na vrh: Sljedeći suparnik Dinama u LP-a nastavlja nizati pobjede

Rapid je poveo u 23. minuti golom hrvatskog napadača Diona Drena Belje. Bio je to njegov treći ligaški gol ove sezone, ali bio je i vrlo neobičan. Njegov suigrač Jonas Auer poslao je loptu s lijeve strane u kazneni prostor, a ona se odbila i pogodila Belju u glavu, vratar je bio nemoćan.

Austrija je izjednačila u posljednjim trenucima prvog dijela golom Andreasa Grubera. Pobjedu domaćinu donio je Matthias Seidl u 60. minuti. Beljo je igrao cijeli susret.

Salzburg trese kriza

U ranije odigranom susretu, jedan od Dinamovih suparnika u Ligi prvaka, RB Salzburg je odigrao 0-0 na gostovanju kod WSG Tirola.

Wolfsberger je na gostovanju porazio aktualnog prvaka Sturm sa 3-0. Strijelci su bili Thierno Ballo (20), David Atanga (72) i Erik Kojzek (90+4).

Za Sturm je prvo poluvrijeme igrao hrvatski nogometaš Lovro Zvonarek.

Na ljestvici vodi Rapid sa 14 bodova, Wolfsberger ima 13, a Linz 12 bodova. Salzburg je peti sa 10 bodova.