'SEDAM OD SEDAM' / Rakitić pobjedu slavio ogrnut hrvatskom zastavom, a u rukama je držao šal Hajduka: 'Jedna od najdražih noći'

1.6.2023.
8:22

Nogometaši Seville po sedmi put su osvojili Europsku ligu, u finalnom susretu u Budimpešti španjolska momčad je pobijedila Romu nakon jedanaesteraca s 5-2 (1-1, 1-1).

ŠOU NAKON PORAZA /

Mourinho nakon izgubljenog finala napravio zasjedu sucima pa ih vrijeđao: Pogledajte kako je to izgledalo

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1, a isti je rezultat ostao i nakon 120 minuta. Tijekom jedanaesteraca svi su izvođači Seville bili precizni, redom su pogađali Ocampos, Lamela, Rakitić i Montiel za slavlje. Kod Rome je pogodio samo Cristante, dok je potom udarac Mancinija obranio Bono, a Ibanez je pogodio vratnicu.

Osim samog naslova pobjednika ovog natjecanja, ovo je finale imalo još jednu težinu. S obzirom da ni jedna od ove dvije momčadi kroz svoja nacionalna prvenstva nije osigurala igranje u Ligi prvaka iduće sezone, pobjednik je kao nagradu dobivao odlazak u to elitno natjecanje što je zaslužila Sevilla.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić po drugi put je u karijeri sa Sevillom osvojio pobjednički pehar Europske lige, prvi puta je slavio 2014. godine.

Raketa je prema SofaScoreu bio najbolji igrač utakmice s ocjenom 8,3.

"Posebna noć za nas. Sedam od sedam. Svi su mi bili na tribinama - obitelj, žena i prijatelji. Sevilla je pokazala koliko je velika, ovo mi je jedna od najdražih noći u karijeri", rekao je Rakitić koji je pobjedu proslavio zaogrnut u hrvatsku zastavu, ali i s Hajdukovim šalom u rukama.