RAKITIĆ SRUŠIO ATHLETIC I VRATIO BARCELONU NA PRVO MJESTO: / Katalonci ponovno imaju tri boda više od Reala

Barcelona vodi veliku borbu s Real Madridom za naslov prvaka u Španjolskoj

23.6.2020.
23:48

U utakmici 31. kola Španjolske prve lige Barcelona je s 1:0 pobijedila Athletic Bilbao, a pobjedonosi pogodak za katalonski klub postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

ATLETCO BEZ VRSALJKA DO VAŽNIH BODOVA: /

Simeoneva momčad zahvaljujući autogolu stigla na treće mjesto

Katalonski klub dugo je pokušavao slomiti obranu gostiju, koja je popustila tek u 71. minuti.

Ušao pa brzo zabio

Hrvatski reprezentativac u igru je ušao u 64. minuti, a sedam minuta poslije prometnuo se u junaka teško izborene pobjede. Rakitić je odlično pratio akciju Lea Messija, koji se pokušao probiti kroz gustu obranu gostujuće momčadi. Kad je Argentinac izgubio loptu u pokušaju driblinga, na nju je naletio Rakitić, ušao u kazneni prostor i mirnim udarcem sa 10-ak metara svladao nemoćnog vratara Athletica.

Messi je prvi poletio u zagrljaj hrvatskom reprezentativcu koji je postigao prvi Barcelonin pogodak nakon više od 180 minuta čekanja, jer su Katalonci u prošlom kolu ostali bez gola na gostovanju u Sevilli.

Barcelona je ovom pobjedom opet prva sa 68 bodova. Tri manje, uz utakmicu manje, ima Real Madrid, a na trećem mjestu je Atletico Madrid sa 55 bodova.