PUKLA PETARDA USRED ZENICE: / Bosna i Hercegovina odradila lakši trening protiv nogometnog liliputanca

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u subotu nije imala problema u 5. kolu skupine H kvalifikacija za odlazak na SP 2018. godine u Rusiji.

25.3.2017.
20:12
AFP, ELVIS BARUKCIC

S 5-0 zmajevi su potopili amatere Gibraltara. Ulogu favorita momčad Mehmeda Baždarevića opravdala je već u prvih 45 minuta ove utakmice koja je za naše susjede izgledala kao lakši trening. Vedad Ibišević načeo je goste već u 4. minuti s desne strane nakon asistencije Miralema Pjanića, kada je pogodio suprotni kut za vodstvo.

Na 2-0 povisio je ponovno sjajni napadač u 43. nakon ubačaja Edina Višće. U drugom poluvremenu Avdija Vršajević potpisao je treći gol na susretu u 52. minuti, a četiri minute kasnije za 4-0 zabio je Višća.

Ermin Bičakčić u 94. minuti stavio je tošku na i za bosankohercegovačku poteradu usred vruće Zenice.

Švedska potopila Bjelorusiju

U skupini A Šveđani su pred 30.000 gledatelja u Stockholmu pobijedili Bjeloruse s 4-0, s dva pogotka Forsberga i dva nevjerojatna kiksa bjeloruskog vratara Gorbunova. Gorbunov je u 49. minuti kod rezultata 1-0 za Švedsku propustio posve slab udarac Forsberga i kroz ruke i noge, a u 57. minuti je dopustio Bergu da ga nadskoči.

Švedska se s 10 bodova izjednačila s vodećom Francuskom, koju večeras čeka dvoboj u Luksemburgu, dok trećeplasirana Nizozemska (7) gostuje kod Bugarske.

Švicarci u Baselu slavili protiv Latvije

U skupini B vodeći Švicarci su u Baselu slavili protiv Latvije s minimalnih 1-0, a jedini pogodak postigao švicarski Hrvat Josip Drmić u 66. minuti. U drugoj utakmici skupine Andora i Farski otoci su igrali 0-0, dok se večeras sastaju Portugal i Mađarska.

U ovoj skupini vode Švicarci s maksimalnih 15 bodova ispred Portugala koji ima 9.

SKUPINA A:

Švedska - Bjelorusija 4-0 (Emil Forsberg 19pen,49, Marcus Berg 57, Isaac Thelin 78)