PSG / iskoristio kiks Montpelliera i zasjeo na vrh

Nogometaši PSG-a iskoristili su subotnji kiks Montpelliera (1:1 kod Dijona) i 4:1 pobjedom nad Ajaccioom na Parku prinčeva u 26. kolu Le Championnata ponovo preuzeli vrh prvenstvene ljestvice.

4.3.2012.
19:26

Četiri različita igrača upisala su se u listu strijelaca kod PSG-a, a mrežu gostiju načeo je sjajni Argentinac Javier Pastore u 27. minuti udarcem ljevicom malo iskosa s lijeve strane u bliži kut. Bio mu je to osmi ovosezonski gol u 21. nastupu. Već dvije minute kasnije pariški je sastav udvostručio prednost nakon sjajnog gola Jeremyja Meneza, iskosa s lijeve strane s ruba kaznenog prostora u suprotne rašlje, i činilo se da je utakmica riješena. No, gol Youanna Poularda u 42. minuti vratio je rezultatsku neizvjesnost. Ona je ujedno i trajala do same završnice, a tada su Guillaume Hoarau i Nene potvrdili 16. ovosezonsku pobjedu PSG-a kojom su prestigli drugoplasirani Montpellier za jedan bod.

PSG – Ajaccio 4-1 (Pastore 27, Menez 29, Hoarau 86, Nene 90+2 / Poulard 42) Caen – Brest 0-0 Lorient – Rennes (kasnije) Redoslijed: 1. PSG 55, 2. Montpellier 54, 3. Lille 47, 4. St. Etienne 43, 5. Toulouse 43...