PRVO KOLO LIGE PRVAKA: /

PSG i Di Maria ponizili Real, Perišić asistirao u velikoj pobjedi Bayerna, City siguran protiv Šahtara

Odigrane su utakmice u skupinama A, B, C i D Lige prvaka

18.9.2019.
22:46
Profimedia, AFP

U najzanimljivijim utakmicama 1. kola Lige prvaka igranim u srijedu u Parizu je PSG je uvjerljivo slavio protiv Reala s 3-0, dok su u Madridu Atletico i Juventus odigrali 2-2.

U skupini A na Parku prinčeva se odigrao veliki derbi, a Real je doživio neočekivani poraz na stadionu gdje je prije 63 godine osvojio prvi naslov europskog prvaka.PSG je u utakmicu ušao jako oslabljen, bez zvijezda Neymara, Cavanija i Mbappea, ali su ipak poveli u 14. minuti golom Angela di Marie nakon dodavanja Bernata. U 33. minuti je argentinski veznjak zabio i drugi gol svom bivšem klubu i to prekrasnim udarcem s 18 metara. U sudačkoj nadoknadi Belgijanac Meunier postiže gol za težak poraz Reala.

Kod PSG-a je prvu europsku utakmicu odigrao Mauro Icardi, a kod "Kraljevskog kluba" Eden Hazard, dok je Luka Modrić zbog ozljede bio izvan sastava Reala.

Spursi ispustili 2:0

U ovoj skupini Club Brugges i Galatasaray odigrali bez golova, iako su obje momčadi propustili veliki broj prilika. Jednu od njih je početkom utakmice promašio i hrvatski reprezentativac Matej Mitrović, koji je odigrao cijelu utakmicu za belgijsku momčad.

U skupini B u Pireju su grčki prvak Olympiacos i europski doprvak Tottenham odigrali zanimljivu utakmicu koja je završila 2-2. Grci su u devet utakmica u svim natjecanjima ove sezone primili samo jedan gol, a u prvih pola sata Englezi su ima zabili čak dva, i to Harry Kane i Brazilac Lucas Moura. No, pirejska momčad se nije predala - krajem prvog dijela smanjio je Portugalac Daniel Podence, a u 64. minuti Mathieu Valbuena je iz penala donio izjednačenje nakon prekršaja Vertonghena upravo na Francuzu.

Perišić do 66. minute

U ovoj skupini je Bayern u Muenchenu svladao Zvezdu s 3-0. Francuz Coman je u 34. minuti načeo srpskog prvaka na asistenciju Ivana Perišića, a na 2-0 je povećao Lewandowski (80), da bi Mueller postavio konačnih 3-0. Perišić je igrao do 66. minute.

U skupini D u Madridu je Juventus je propustio slaviti protiv Atletica (2-2) jer je torinska momčad vodila s 2-0 do zadnje minute. Juve je poveo na početku drugog dijela pogotkom Kolumbijca Juana Cuadrada, a u 65. minuti Blaise Matuidi diže prednost na 2-0. U 70. minuti Stefan Savić je smanjio,a momčad Diega Simeonea se spasila poraza u zadnjoj minuti golom Meksikanca Herrere.

Kapetan Ćorluka

Prije godinu dana u osmini finala madridski sastav je na Wandi Metropolitanu u prvoj utakmici nadigrao Juventus s 2-0, da bi u uzvratu u Torinu Cristiano Ronaldo zabio tri gola za prolaz Talijana. Marijo Mandžukić i Marko Pjaca nisu bili u momčadi talijanskog prvaka.

Nogometaši Manchester Cityja s uvjerljivih 3:0 pobijedili su na gostovanju kod ukrajinskog Šahtara u skupini C Lige prvaka. U drugoj utakmici iste skupine zagrebački Dinamo je pobijedio Atalantu s velikih 4:0.

NAJBOLJA UTAKMICA MODRIH U LIGI PRVAKA: /

Demolirali Atalantu s četiri prekrasna gola i zasjeli na prvo mjesto skupine

Manchester je poveo protiv Šahtara u 24. minuti pogotkom Mahreza, vodstvo je udvostručio Gundogan u 38., a konačnih 3:0 postavio je Gabriel Jesus u 76. minuti.

Rezultati by SofaScore

U ovoj skupini je u Leverkusenu je moskovski Lokomotiv pobijedio Bayer s 2-1. Vedran Ćorluka je kao kapetan odigrao cijelu utakmicu za Ruse.

1. kolo Lige prvaka

Paris Saint Germain - Real Madrid 3:0Bayern Munchen - Crvena Zvezda 3:0Šahtar - Manchester City 0:3Atletico Madrid - Juventus 2:2Bayer Leverkusen - Lokomotiv Moskva 1:2

92' Bayern je postigao treći gol protiv Crvene zvezde, poentirao je Muller.

92' PSG je razbio Real, Thomas Meunier je zabio za 3:0.

91' Atletico je izjednačio preko Herrere. 2:2 je u Madridu.

82' Bayern je povećao protiv Zvezde na 2:0. Zabio je Lewandowski.

76' U drugoj utakmici u Dinamovoj skupini Manchester City je povećao preednost. Zabio je Gabriel Jesus za 3:0.

70' Atletico je smanjio na 1:2, pogodak je postigao Stefan Savić.

65' Juventus vodi 2:0, zabio je Matuidi.

49' Sada su golovi pali na svim utakmicama Lige prvaka. Jedina gdje se mreže nisu tresle je ona Club Bruggea i Galatasaraya koja je odigrana u ranijem terminu.

48' Tek što je počao nastavak, pao je gol u Madridu gdje je poveo Juventus. Strijelac je bio Juan Cuadrado.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završeno je prvo poluvrijeme na svim utakmicama.

38' Manchester City je povećao vodstvo, Gundogan je zabio za 2:0.

38' Promjena rezultata u Leverkusenu, za prednost Lokomotiva od 2:1 zabio je Dmitriy Barinov.

34' Bayern je poveo protiv Zvezde, zabio je Coman, a asistirao Perišić.

33' Di Maria je zabio drugi gol, PSG ima 2:0

25' Bayer je izjednačio. Autogol je zabio branič Lokomotiva Howedes.

24' Manchester City je poveo na gostovanju protiv Šahtara golom Mahreza.

16' Vodi i Lokomotiv protiv Bayera pogotkom Krychowiaka.

15' PSG je poveo protiv Reala, Angel di Maria je strijelac protiv svojeg bivšeg kluba.

1' Počele su utakmice.