PRVAK JE U VELIKOM NALETU: / Šok na Stamford Bridgeu je kratko trajao, Hazard i Morata su brzo doveli stvari u red

Aktualni engleski nogometni prvak Chelsea svladao je na svom Stamford Bridgeu Newcastle s 3-1 u prvoj utakmici 15.

2.12.2017.
15:46

Gosti su razveselili svoje navijače u 12. minuti, kad je Gayle zatresao mrežu domaće momčadi. Međutim, Newcastle nije dugo zadržao vodstvo. Već u 21. minuti Eden Hazard je postigao prvi od svoja dva pogotka. U 33. minuti Španjolac Alvaro Morata doveo je Chelsea u vodstvo. Pobjedu momčadi Antonija Contea potvrdio je Hazard u 74. minuti precizno izvedenim kaznenim udarcem.

Šest pobjeda u sedam kola

Chelsea se ovom pobjedom, barem privremeno, izjednačio po broju bodova (32) s drugoplasiranim Manchester Unitedom. Aktualni je prvak u velikom naletu, ovo mu je bila šesta pobjeda u posljednjih sedam kola, uz remi na gostovanju kod Liverpoola.

U uvjerljivom vodstvu na ljestvici je Manchester City s 40 bodova. Newcastle je dvanaesti s 12 bodova, a u zoni ispadanja su West Ham (10), Swansea (9) i Crystal Palace (9).