PRVACI BEZ MILOSTI: / Rijeka pokazala snagu u uvjerljivoj pobjedi protiv Rudeša

Aktualni hrvatski nogometni prvak Rijeka dočekao je u elitu novopridošli Rudeš u utakmici 2. kola domaćeg prvenstva i upisao uvjerljivu 4-1 pobjedu pred svojim navijačima na Rujevici.

22.7.2017.
22:47
PIXSELL

Rijeka je do pobjede protiv Rudeša stigla zasluženo premda treba naglasiti da je zagrebački klub, premda to rezultat ne sugerira, bio i više nego dostojan suparnik prvaku. Omjer udaraca 12-7 (5-4 u okvir) u Rijekinu korist te minimalna prednost u posjedu lopte (51-49 posto) dovoljno će reći o oprezu na kojem su igrači Matjaža Keka morali biti.

Ipak, Rijeka je bila ta koja je kontrolirala utakmicu i koja je s predošću 2-0 otišla na odmor nakon što su mrežu Rudeša pogađali Kvržić i Župarić. Malo drame na Rujevicu unio je pogodak Aralice iz 64. minute za smanjenje rezultata, no autogol Mesarića i Gavranovićev precizan udarac zaokružili su priču za nova tri boda aktualnih prvaka.

Nakon nepotpunog drugog kola hrvatskog nogometnog prvenstva Rijeka ima šest bodova koliko i vodeći Dinamo, dok je Rudeš na sedmom mjestu s bodom osvojenim u debitantskoj utakmici među elitom u Osijeku.

Dodajmo da je Slaven Belupo je u Koprivnici pobijedio Lokomotivu sa 1-0 (0-0), a strijelac pobjedničkog gola bio je Mirko Ivanovski u 61. minuti.

RIJEKA - RUDEŠ 4-1

Rijeka (4-2-3-1): Sluga - Ristovski, Punčec, Župarić, Zuta - Maleš, Mišić - Kvržić, Gorgon, Matei - Gavranović.

Rudeš (3-4-2-1): Hendija - Franić, Borevković, Mesarić - Vuco, Ivančić, Boršić, Turčin - Havojić, Kamenar - Perić Komšić.

90+2. minuta: Kraj utakmice. Rijeka je slavila 4-1 i stigla do druge pobjede u isto toliko ovosezonskih ogleda u Prvoj HNL. Rudeš nakon boda u Osijeku nije stigao do novog iznenađenja.

90. minuta: Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.

87. minuta: GOOOOOL! Rezultat je 4-1. Zabio je Gavranović za potvrdu, u konačnici čini se, uvjerljive pobjede.

79. minuta: GOOOOOL! Rijeka je vratila prednost na dva razlike, rezultat je 3-1. Strijelac Mesarić u vlastitu mrežu.

64. minuta: GOOOOOL! Rudeš je zabio! Strijelac je Aralica, rezultat smanjen na 2-1 za Rijeku!

48. minuta: Odlična prilika Rudeša, ostaje 2-0 za domaćina.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvog poluvremena! Rijeka na odmor ide s dva gola prednosti, s rezultatom 2-0. Puknuli su nogometaši Matjaža Keka pet puta prema golu Rudeša, triput u okvir, dok je istovremeno Sluga bio suočen s jednim pokušajem prema mreži i tri udarca ukupno. Posjed lopte 50-50 u prvom poluvremenu.

44. minuta: GOOOOOOL! Rijeka je povećala prednost na 2-0. Slobodni udarac s desne strane izveli su nogometaši Rijeke, lopta je stigla do Župarića koji prvi put ne reagira dobro, ali u drugom pokušaju pogađa bliži kut gostujućeg gola.

43. minuta: Promašuju mnogo Rijekini nogometaši u završnici prvog poluvremena. Treba odat i priznanje gostima koji se odlično brane i povremeno bljesnu kao sad Ivančić.

37. minuta: Rijeka sad u dvije dobre šanse, Gavranović i zabija no iz očitog zaleđa. Ništa od pogotka.

35. minuta: Još deset minuta prvog dijela u kojem je Rudeš ostavio i više nego solidan dojam, a Rijeka ostvarila uvodnu prednost.

25. minuta: GOOOOOL! Rijeka je u prednosti 1-0. U akciji su sudjelovala ista dvojica kao u prošloj spomenutoj, samo je ovaj put dodavanje Gavranovića s lijeve strane Kvržić pretvorio u uvodno vodstvo domaćeg sastava.

17. minuta: Kakva prilika za Rijeku! Gavranović je jurio prema golu Rudeša i nesebično poslužio Kvržića na drugoj strani u trenutku kad je možda mogao i sam zaprijetiti vratima suparnika. Uklizavanjem je otklonjena velika prilika Rijeke.

5. minuta: Uvodne minute definitivno na strani gostiju koji su izveli već tri kornera.

1. minuta: Utakmica je započela!

Rudeš je u svom debiju među elitom stigao do boda kod Osijeka gdje je odigrao 1-1. Rijeka je u obranu naslova krenula 2-0 pobjedom protiv Slaven Belupa.