PROSINEČKOG SU DO VAŽNE POBJEDE VODILE ZVIJEZDE HNL-A: / Izbornik BiH otkrio tko ga je najviše impresionirao

Nakon što je nahvalio svoju momčad, Prosinečki te najavio utakmicu s Grčkom koja bi se mogla pokazati ključnom u ovim kvalifikacijama.

13.10.2019.
8:59

Nakon što je poslije poraza od Armenije dao ostavku Robert Prosinečki ipak je ostao na klupi. Igrači odgovorili na najbolji način. Razbili su u Zenici Finsku s 4:1 i ostali u borbi za Europsko prvenstvo.

Pobjeda je tim veća što na raspolaganju nije imao najboljeg napadača Edina Džeku. No, ubojitosti im nije nedostajalo. Nakon prvih 45 minuta BiH je vodila s 2:0. Izet Hajrović zabio je za vodstvo u 29. minuti, samo 11 minuta nakon što je ušao u igru umjesto Edina Višće.

PROSINEČKI DOŠAO DO VELIKE POBJEDE: /

Zenica gori, zvijezda Dinama ušla u igru i bacila navijače u trans, BiH ostala u igri za Euro

Kvržić je poslao okomitu loptu do Hajrovića, a povratnik u reprezentaciju zakucao ju je iz blizine u mrežu.

Malo zatim Miralem Pjanić realizirao je penal. Kolašinac je ubacio, Raitalu je lopta pogodila u rame, a sudac je pokazao na bijelu točku. U 58. minuti Pjanić je dočekao jednu odbijenu loptu i zabio za 3:0, a točku na ‘i’ stavio je Armin Hodžić u 73. minuti.

Protiv Grka igra samo pobjeda

"Sigurno smo dobili sa Kvržićem. Igra dobro i dobili smo na sigurnosti jer on igra odlično u oba smjera. Opet kažem, svi su igrali fenomenalno. Izet također, Hodžić, ma svi, da ne nabrajam. Čim nam vezni red ovako funkcionira moramo igrati dobro", rekao je nakon utakmice Prosinečki za BiH medije.

"Mi nemamo izbora. Moramo ići na pobjedu. Nadam se da će ostati isti ritam, a imamo i svježe krvi. Mislim da će momci tamo dati sve od sebe, kao i Grci doduše, iako im ne igra prvi tim. I oni će vjerojatno nakon Lihtenštajna probati igrati bolje. Mi tamo idemo sa velikim samopuzdanjem", zaključio je izbornik reprezentacije Bosne i Hercegovine.