Ludu nedjelju u Primeri zakljucili su Real Madrid i Valencia odlicnom utakmicom koja je zavrsena remijem 2:2 cime je Real propustio priliku potpuno se pribliziti Atleticu na vrhu ljestvice.

5.5.2014.
8:33

Nakon kiksa Atletica kod Levantea, Real Madrid je trazio pobjedu protiv Valencije, medutim ove nedjelje oba kluba iz Andaluzije bila su kobna za Madridane. Atletico je porazen kod Levantea 2:0, a Real je odigrao tek 2:2 protiv Valencije. I time su propustili veliku sansu pribliziti se Atleticu na vrhu ljestvice. Ne zelimo nista prejudicirati, ali Realovci bi mogli sanjati ovu utakmicu nakon zavrsetka prvenstva. Jedna velika sansa je propustena. Ali idemo redom.

Real Madrid je odlicno otvorio utakmicu i u pocetnim minutama imao veliku priliku za dolazak u vodstvo, no Cristiano Ronaldo nije nadmudrio fantasticnog Diega Alvesa i bila je to najava teske veceri za Madridane. Valencia se postavila hrabro, nije se potpuno zatvorila i to joj se isplatilo u zavrsnici prvog poluvremena.

U 44. minuti gosti su poveli nakon kornera koji je odlicno izveo Dani Parejo, a Mathieu iz blizine glavom pogodio mrezu Diega Lopeza.

U drugom dijelu Real je odmah krenuo po poravnanje i do njega je stigao u 59. minuti zahvaljujuci u posljednje vrijeme realizatorski vrlo raspolozenom Sergiju Ramosu. Branic Madridana nasao se na pravom mjestu i upucenu loptu od strane Cristiana Ronalda proslijedio u mrezu.

Medutim vec sest minuta kasnije novi sok na Santiago Bernabeuu. Ovaj put je u ulozi asistenta bio Sofiane Feghouli, a Dani Parejo ponovno je donio prednost Valenciji.

Valencia ipak nije izdrzala i u 92. minuti je primila pogodak. Nakon sokantnog uzvrata polufinala Europa lige protiv Seville, Valencia je jos jednom pokleknula u samoj zavrsnici, a ovaj put pogodak je postigao Cristiano Ronaldo i to fantasticno petom nakon ubacaja Angela Di Marije.

Madridanima je nedostajao Luka Modric i bilo je ocito kako je njegovo neigranje prilican hendikep za momcad Carla Ancelottija. Sad se moglo dobro vidjeti kako Realnu nedostaju njegove tocne lopte i dirigiranje tempa igre "Kraljevskog kluba". Bez sumnje, Modric je jedan od najbitnijih igraca Ancelottija.

Nakon ovog dvoboja Real Madrid zaostaje za gradskim rivalom Atleticom pet bodova uz utakmicu manje dok Barcelona zaostaje za Atleticom tri boda.

U ranije odigranom susretu Sevilla i Villarreal su remizirali bez pogodaka, a Ivan Rakitic odradio je svih 90 minuta. Ovim bodom Sevilla je osigurala najmanje sestu poziciju na kraju prvenstva.

Almeria - Betis 3-2 (Diaz 52, Vidal 77, Azeez 90+4 / Rodriguez 60, Sevilla 71)

Levante - Atletico Madrid 2-0 (Filipe Luis 7-ag, Barral 69)

Sevilla - Villarreal 0-0

Real Madrid - Valencia 2-2 (Ramos 59, Ronaldo 90+2 / Mathieu 44, Parejo 65)