CITY I DALJE VODEĆI / Kovačićev Chelsea uvjerljivo uzeo tri boda: Aston Villa zabila četiri pogotka

5.3.2022.
18:41

Chelsea je kao gost svladao Burnley s 4-0, a istim rezultatom je Aston Villa pred svojim navijačima pobijedila Southampton u utakmicama 28. kola engleske Premier lige.

Nakon blijedog prvog poluvremena James je doveo Chelsea u vodstvo kod Burnleyja u 47. minuti, uslijedila su dva pogotka Kaija Havertza (52, 55), a pobjedu je zapečatio Pulisic (69). Mateo Kovačić je za goste igrao od 70. minute.

Aston Villa je na poluvremenu već vodila 2-0 golovima Watkinsa (9) i Luiza (44). Na početku drugog dijela mrežu Southamptona još su zatresli Coutinho (52) i Ings (54).

SKANDALOZNO /

Chelseajevi navijači zaprepastili potezom za vrijeme odavanja počasti Ukrajini: 'Ovo je odvratno, glupo i čisto nepoštivanje'

Bitna pobjeda za Newcastle

Važnu domaću pobjedu u borbi za opstanak ostvario je Newcastle koji je sa 2-1 bio bolji od Brightona. Fraser (12) i Schar (14) su donijeli dva gola prednosti "svrakama", a Dunk (55) je uspio samo smanjiti.

Brentford je, pak, profitirao na gostovanju kod Norwicha. Gosti su slavili sa 3-1, a 'hat-trick' je postigao Ivan Toney (32, 52-11m, 57-11m) s time da su druga dva pogotka pala iz kaznenih udaraca. Pukki (90+2) je postigao utješni gol za Norwich koji je sa samo 17 bodova na začelju i sve bliži povratku u Championship.

Liverpool zaostaje šest bodova za vodećim Cityjem

Mateta (19) i Zaha (34-11m) donijeli su pobjedu Crystal Palaceu na gostovanju kod Wolverhamptona.

Nogometaši Leicester Cityja svladali su Leeds United sa 1-0 (0-0) u prvoj utakmici subotnjeg programa. Pobjedu "lisicama" donio je Harvey Barnes pogotkom u 67. minuti.

U subotu se još sastaju Liverpool - West Ham (18.30 sati).

Vodeći Manchester City ima 66 bodova, šest više i utakmicu više od Liverpoola. Chelsea je treći sa 53 boda.