POZNATI PRVI ČETVRTFINALISTI: / Chelsea pregazio Ukrajince, Valencija nakon velike drame prošla dalje

Odigrane su prve tri uzvratne utakmice osmine finala Uefine Europske lige

14.3.2019.
21:00

Nogometaši Chelseaja, Valencije i Napolija izborili su četvrtfinale Europske lige nakon uzvratnih susreta koji su se igrali u 18:55.

Chelsea je bio uvjerljiv u gostima kod Dinama iz Kijeva – Englezi su slavili 5-0 uz hat-trick Girouda, a prolaze dalje s ukupnim rezultatom 8-0. Chelsea je u Kijev stigao sa prednošću od 3-0 iz prve utakmice i sve nade Dinama, ako ih je i bilo, srušio je već u 5. minuti. Francuski napadač još je dva puta zatresao mrežu (33, 59), a po jedan pogodak dodali su Marcos Alonso (45+1) i Callum Hudson-Odoi (78) za uvjerljivu 5-0 pobjedu londonskog kluba. Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za londonski sastav, dok Josip Pivarić zbog ozljede nije nastupio za Dinamo Kijev.

Daleko zanimljivije je bilo u druga dva susreta.

Valencija je protiv Krasnodara imala 2-1 iz prvog susreta na Mestalli, ali je opasno živjela sve do 93. minute kada je Goncalo Guedes postigao pogodak za 1-1 i prolazak Španjolaca. Nogometaši Napolija su imali još veću prednost – 3-0 iz prve utakmice, ali su izgubili 3-1 u Salzburgu. Nakon ranog gola Arkadiusza Milika, u 14. minuti, domaćinima je jedino preostalo da se na dostojanstven način oproste od Europe i to su učinili pobjedom 3-1, a strijelci su bili Dabbur (25), Gulbrandsen (65) i Leitgeb (90+2).

Ostale uzvratne utakmice, uključujući onu Benfice i Dinama, počinju u 21 sat.

Europska liga, osmina finala - uzvratne utakmice

Dinamo Kijev - Chelsea 0-5 (ukupno 0-8) (Giroud 5, 33, 59 Alonso 45+1, Hudson-Odoi 78)

Krasnodar - Valencia 1-1 (ukupno 2-3) (Sulejmanov 85 / Guedes 90+3)

RB Salzburg - Napoli 3-1 (ukupno 3-4) (Dabbur 25, Gulbrandsen 65, Leitgeb 90+2 / Milik 14)