POSEBAN TRENUTAK / Ukrajinac zabio dva gola, odveo svoju ekipu u sljedeći krug Europske lige i poslao antiratnu poruku

Uz Sevillu, koja je izbacila zagrebački Dinamo, u osminu finala Europske lige plasirali su se i Atalanta, Porto te RB Leipzig

24.2.2022.
22:31
Screenshot

Nogometaši Seville, Atalante, Porta i RB Leipziga plasirali su se osminu finala Europske lige.

GORI NA SJEVERU /

Boysi poslali poruku podrške Ukrajincima, ali zbog jedne stvari će Dinamo sigurno biti kažnjen

Atalanta je u Pireju pobijedila grčkog prvaka Olimpiakos s 3-0 i potvrdila pobjedu iz Bergama (2-1). Danac Maehle je doveo Talijane u vodstvo u 40. minute, a u drugom dijelu je u samo dvije minute Ukrajinac Malinovskij zabio dva gola.

Nakon što je postigao prvi pogodak, Malinovskij je otkrio natpis na majici ispod dresa "Ne ratu u Ukrajini". OVDJE možete pogledati kako je to izgledalo.

Mario Pašalić je igrao do 57. minute.

Leipzig je s 3-1 slavio u San Sebastianu i prošao dalje, unatoč samo 2-2 otprije sedam dana u Njemačkoj.  Nije počelo dobro za Leipzig je Portugalac Silva promašio penal, no Mađar Orban je ipak zabio za vodstvo gostiju, da bi se Silva iskupio golom u 59. minuti. Baski su zaprijetili golom Zubimendia, da bi konačnu odluku donio gol Šveđanina Forsberga minutu prije kraja.  Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Pepe srušio Rimljane

U Rimu su Lazio i Porto odigrali 2-2, ali su dalje prošli Portugalci zahvaljujući pobjedi iz Porta (2-1).

Lazio je poveo preko Immobilea (19), a Iranac Taremi (31pen) je izjednačio, da bi Pepe u 68. minuti preokrenuo dvoboj u korist Portugalaca. Cataldi je u petoj minuti sudačke nadoknade uspio izjednačiti, ali više  nije bilo vremena za Talijane.