MA, KAKAV BRAZIL / Marko Livaja napravio pravi šou, Hajduk odigrao južnoamerički. Pogledajte osvajanje Rijeke od strane splitskih trupa

Marko Livaja je svojim 10. realiziranim kaznenim udarcem ove sezone srušio rekord Hrvatske nogometne lige po broju golova s bijele točke u jednoj HNL sezoni

8.5.2022.
18:53
Goran Kovačić/Pixsell

Rijeka i Hajduk danas igraju Jadranski derbi u sklopu 34. kola HNL-a. Tijekom prvoga poluvremena pala su čak tri gola, a sva tri zabio je Hajduk.

SVI NA MAKSIMIR /

Dinamo rasprodao dvije tribine za derbije s Osijekom i Hajdukom. Još uvijek stignete po svoje karte

Prvi je zabio Marko Livaja s bijele točke u 13. minuti. Krovinović je tukao, Krešića je lopta pogodila u ruku u 16 metara i nakon pregleda VAR-snimke sudac je pokazao na bijelu točku. Livaja je efektno zabio s 11 metara, a onda je gestom provocirao Armadu.

Livaja je tim pogotkom ispisao povijest Prve HNL. Marko Livaja je svojim 10. realiziranim kaznenim udarcem ove sezone srušio rekord Hrvatske nogometne lige po broju golova s bijele točke u jednoj HNL sezoni. Prvi gol možete pogledati OVDJE.

Tri pogotka u prvom poluvremenu

Drugi gol također je zabio Livaja u 37. minuti. U trenutku kada je odigrana fantastična akcija s Melnjakom i Grgićem, Livaja sjajno zabija desnom i mijenja rezultat na 0:2. Zanimljivo je kako je u trenutku koreografije domaćih navijača, dok je velika zastava bila razvučena na tribini Armade, Livaja baš na toj strani zabio gol. Gol možete pogledati OVDJE.

Treći gol je zabio Dino Mikanović u 41. minuti. Čolina je spustio jednu dugu loptu za Kalinića, a on ju je proslijedio za usamljenog Mikanovića koji je bez problema pogodio za veliko vodstvo Hajduka. Treći gol možete pogledati OVDJE.