LA LIGA / Pobjede Barcelone i Real Madrida, Modrić nastupio

Na ljestvici vodi Barcelona

23.1.2023.
0:22

Nogometaši Barcelone i Real Madrida ostvarili su u nedjelju pobjede u susretima 18. kola španjolskog prvenstva, pa je Barca zadržala tri boda više od najvećeg konkurenta.

HRVATSKI MAESTRO NA MUKAMA /

Carlo Ancelotti iznenadio pa priznao: 'Luka Modrić nije u dobrom stanju, ne osjeća se najbolje...'

Velikani bolji od Getafea odnosno Athletic Bilbaoa

Barca je na svom terenu porazila Getafe sa 1-0, dok je Real na gostovanju pobijedio Athletic Bilbao sa 2-0.

"Kraljevski klub" je poveo u 24. minuti golom Karima Benzeme, njegovim devetim ove sezone, a gosti su pobjedu potvrdili u 90. minuti lijepim golom Tonija Kroosa s ruba kaznenog prostora. Luka Modrić je za Real igrao od 73. minute.

U ranije odigranom susretu Barcelona je na stadionu Camp Nou pobijedila Getafe sa 1-0 produživši niz bez ligaškog poraza na osam kola.

Pedri zabio u 35.

Jedini poraz ove sezone u La Ligi, Barca je doživjela u listopadu od Real Madrida (1-3), a potom je spojila sedam pobjeda i remi.

Gol odluke u susretu protiv Getafea zabio je Pedri u 35. minuti.

Elche i Osasuna su odigrali 1-1, a za goste je do 74. minute igrao hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

Osasuna je povela u 20. minuti golom Chimyja Avile, a izjednačio je Jose Angel Carmona u 67. minuti.

Carmona je tako postao drugi igrač LaLige koji je ove sezone postigao gol za dvije različite momčadi. Uspio je to sa Sevillom i sada s Elcheom. Carmona je naime, u siječnju ove godine stigao u Elche na posudbu iz Seville.

Prije njega dva gola u dva različita dresa ove sezone zabio je Sadiq, za Almeriju i Real Sociedad.

Pobjeda Villareala

Villarreal je pobijedio Gironu sa 1-0 nakon nevjerojatne završnice. Gostujući igrači još su dugo nakon utakmice prigovarali sucu Carlosu del Cerru, koji je tijekom susreta dosudio čak tri kontroverzna kaznena udarca za Villarreal. Prvog mu je poništio VAR u 79. minuti. Drugog je dosudio u četvrtoj minuti nadoknade nakon što je Oriol Romeu srušio protivnika. Pucao je Gerardo Moreno, ali je Paulo Gazzaniga sjajno obranio.

Kada se već činilo da će utakmica ipak završiti bez pogodaka, Del Cerro je u devetoj minuti nadoknade još jednom pokazao na bijelu točku. Juanpe je povukao protivnika, a sudac pokazao na bijelu točku. Daniel Parejo je bio siguran postigavši pobjednički pogodak u 11. minuti sudačke nadoknade.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Valencia i Almeria.

Na ljestvici vodi Barcelona (44) ispred Real Madrida (41) i Real Sociedada (38).