LOŠE ZAPOČELI /

Pjaca porazom debitirao nakon povratka u Dinamo: Rijeka upisala prvi poraz na pripremama

Ni Rijeka ni Dinamo ovoga puta nisu slavili u pripremnim utakmicama

17.7.2024.
20:29
Matija Habljak/PIXSELL

Rijeka je u srijedu, pretposljednjeg dana boravka u Austrij,i u dosad najzahtjevnijoj prijateljskoj utakmici, upisala prvi poraz ove sezone od Rb Salzburga rezultatom 1-0.

IZNENADNI TRANSFER /

Povezivalo ga se s Dinamom, a sada u transferu vrijednom tri milijuna eura napušta Maksimir

Golova nije bilo sve do 60. minute kada je Petar Ratkov jedinim golom poveo Salzburg u vodstvo i time zaključio utakmicu.

Nije ni aktualni hrvatski prvak Dinamo imao više sreće. U drugoj, a ujedno i posljednjoj pripremnoj utakmici u Sloveniji, zagrebački je klub izgubio 2-0 od ukrajinskog Krivbasa.

Ni udarnih prvih 11 nije pomoglo klubu s Maksimira da zaprijeti Ukrajincima. U prvom su poluvremenu igrali Zagorac - Ristovski, Théophile-Catherine, Torrente, Perković - Ademi, Mišić - Sučić, Baturina, Pjaca - Petković, međutim trener Plavih Sergej Jakirović u drugom je poluvremenu promijenio kompletnu postavu. Tada su pak zaigrali Filipović - Pierre-Gabriel (od 90. Ogiwara), Bernauer, Jakirović - Mikić, Rog, Pavić, Hoxha - Vrbančić - Kulenović, Brodić (od 90. Kačavenda).

Marku Pjaci ovo je ujedno bila i debitantska utakmica otkad se iz Rijeke odlučio vratiti u Dinamo.

Ukrajinci su utakmicu zaključili u 18. i 19. minuti golovima Princea Kwabena Adua i Yegora Tverdokhliba.

Dinamovci se u četvrtak vraćaju u Zagreb u kojem će odraditi i posljednje dvije pripremne utakmice. Ovoga puta navijači će moći podržati Plave na Maksimiru gdje će Dinamo 23. srpnja ugostiti Vardar, a zatim - četiri dana poslije - Šahtar.

Nova sezona za aktualnog prvaka HNL-a započet će 2. kolovoza u utakmici protiv Istre, a za Rijeku počinje dva dana nakon toga u utakmici protiv Lokomotive.