PERIŠIĆU POLA SATA U VELIKOJ POBJEDI NAD WOLFSBURGOM ZA KRAJ BUNDESLIGE: / Pongračiću puna minutaža, Brekalu sat vremena

Paderborn i Fortuna Duesseldorf će napustiti prvoligaško društvo

27.6.2020.
17:53

Momčad Wolfsburga je u posljednjem, 34., kolu njemačke Bundeslige s 0-4 poražena kao domaćin od prvaka Bayerna. Bavarci su tako stigli do točno 100 pogodaka u ovoj sezoni Bundeslige, a za njihovu 26. ovosezonsku pobjedu strijelci su bili Coman (4), Cuisance (37), Lewandowski (72-11m) i Mueller (79).

RAPSODIJA KRAMARIĆA U DORTMUNDU: /

Briljantni Vatreni zabio čak četiri gola u 50 minuta i odveo Hoffenheim u Europsku ligu

Za domaće su u početnom sastavu bili Marin Pongračić i Josip Brekalo. Pongračić je odigrao cijelu utakmicu, a Brekalo je zamijenjen u 61. minuti. Samo minutu poslije za Bayern je u igru ušao Ivan Perišić zamijenivši Comana. Nakon ubačaja hrvatskog reprezentativca u 79. minuti, lopta je stigla do Thomasa Muellera koji je postigao pogodak za konačnih 4-0.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Werder koji je u Bremenu svladao Koeln sa 6-1. Werderu je pobjeda bila nužna za dodatnu mogućnost zadržavanja u Bundesligi, uz uvjet da Fortuna ne pobijedi Union u Berlinu, što se i dogodilo, jer je domaća momčad slavila sa 2-0. Tako će Werder zaigrati u doigravanju za ostanak u Bundesligi, a uz Paderborn će prvoligaško društvo napustiti Fortuna Duesseldorf.