PEP GUARDIOLA NASTAVLJA DOMINIRATI PO ENGLESKOJ: / City osvojio treći domaći trofej ove sezone

Potpuna dominacija na engleskom tlu

18.5.2019.
19:55
Profimedia, PHC Images

Manchester City's Spanish manager Pep Guardiola gestures on the touchline during the UEFA Champions League round of 16 second leg football match between Manchester City and Schalke 04 at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on March 12, 2019. (Photo by Oli SCARFF / AFP)

Manchester City i više nego uvjeljivo pobijedio je Watford u finalu FA kupa 6:0 i osvojio treći domaći trofej ove sezone. Momčad Pepa Guardiole već je ove sezone osvojila Premiership i Liga kup, a sada je zbirci trofeja dodala i titulu osvajača FA kupa.

U finalu najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu Manchester Cityjevih 6-0 je druga najuvjerljivija pobjeda u finalima ovog natjecanja koje je prvi put održano 1872. godine. Identičnim rezultatom je Bury pobijedio Derby County u finalu igranom 1903. godine.

City je postao i prvi klub iz elitnog razreda engleskog nogometa koji je u jednoj sezoni u svim natjecanjima upisao čak 50 pobjeda.

Watford bez izgleda

City je poveo u 26. minuti golom Davida Silve, a na 2:0 povisio je Raheem Sterling u 38. minuti.

S 2:0 završeno je prvo poluvrijeme, a u drugom dijelu uslijedio je potpuni potop Watforda.

Za 3:0 zabio je Kevin de Bruyne u 61. minuti, a za 4:0 Gabriel Jesus sedam minuta kasnije.

Peti gol djelo je Sterlinga u 81., a isti igrač zabio je za konačnih 6:0 u 87. minuti susreta.

Sterling je tako postao tek četvrti nogometaš u povijesti FA kupa koji je u finalu zabio tri gola. Prije njega to je uspjelo jedino Williamu Townleyju za Blackburna 1890. godine, Jimmyju Loganu za Notts County četiri godine kasnije, te Stanu Mortensenu za Blackpool 1953.

Arsenal uvjeljivo najtrofejniji

Za Manchester City je ovo bio šesti naslov pobjednika FA kupa, a prvi nakon 2011. dok je Watfordu ovo bilo drugo finale i drugi poraz. Prvi put su do finala dogurali 1984. kada ih je zaustavio Everton.

Najviše naslova pobjednika FA kupa imaju Arsenal (13) i Manchester United (12).