PAŠALIĆ I ATALANTA NAPRAVILI SHOW O KOJEM ĆE SE DUGO PRIČATI: / Pogledajte ples kojim su proslavili povijesni rezultat

Talijanski debitant u Ligi prvaka tako se vratio iz gotovo nemoguće situacije

12.12.2019.
16:41
Screenshot

Europska priča zagrebačkog Dinama je završila za ovu sezonu nakon što su Modri u susretu zadnjeg kola C skupine Lige prvaka na stadionu Maksimir izgubili od Manchester Cityja sa 1-4, dok je Atalanta u Harkivu pobijedila Šahtar sa 3-0, pa je Dinamo završio kao posljednji.

ATALANTA PROŠLA U OSMINU FINALA I STIGLA DO POVIJESNOG USPJEHA: /

Trener otkrio što je sve promijenilo: 'Jedna Dinamova utakmica imala je ključnu ulogu...'

Dinamo je poveo u 10. minuti golom Danija Olma, no gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat sa četiri pogotka, tri je zabio Brazilac Gabiel Jesus (34, 50, 54), a među strijelce se upisao i Phil Foden (84). Dosta dugo bili su Modri u igri za Europsku ligu, ali se na koncu sve okrenulo priotiv njih.

Atalanta je u Harkivu pobijedila Šahtar sa 3-0 osvojivši drugo mjesto u skupini. Gosti su poveli u 68. minuti golom Timothyja Castagnea, a na pobjedu gostiju potvrdio je MarioPašalić u 80. minuti. Do kraja utakmice zabio je i Gosens u petoj minuti nadoknade. Šahtar je od 77. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Dodo.

Talijanski debitant u Ligi prvaka tako se vratio iz gotovo nemoguće situacije u ušao u drugi krug nejprestižnijeg nogometnog natjecanja. To je zalsužili i veliko slavlje,a kadrove iz svlačionice objavila je Uefa.