NOVI PORAZ / PAOK izgubio u gradskom derbiju: Moron im presudio

10.3.2024.
22:27

Nakon poraza od Dinama, nogometaši PAOK-a upisali su i poraz u grčkom prvenstvu izgubivši od gradskog suparnika Arisa sa 0-1.

POVIJESNI DAN /

Koji su prvi potezi Velimira Zajeca na čelu Dinama? Boris Jovičić javio se s Maksimira

Susret prvog kola "Lige za prvaka" odlučio je gol Lorena Morona u 31. minuti utakmice.

Razvan Lucescu je na teren poslao gotovo istu momčad koja je istrčala na maksimirski travnjak, čak devet igrača je počelo utakmicu kao i u Zagrebu (Kotarski, Kedziora, Jonny, BabaKoulierakis, Meite, Taison, Živković, Brandon), dok su nova lica bili Murg Marcos Antonio.

Rumunjski stručnjak je tijekom susreta napravio pet zamjena, u 59. minuti u igru su ušli Stefan Schwab umjesto Antonia, te Ioannis Konstantelias umjesto Thomasa Murga, od 71. minute su zaigrali Stefanos Tzimas umjesto Brandona, te Kiril Despodov umjesto Jonnyja, dok je u 78. minuti u igru ušao Magomed Ozdoev umjesto Meitea, međutim nije bilo promjene rezultata.

Dominik Kotarski je branio za domaćine, dok Neven Đurasek nije nastupio za goste.

PAOK je ovim porazom ispustio prvo mjesto ljestivce nakon što je AEK bio uvjerljiv protiv Lamije.

Atenski sastav je slavio sa 4-0 uz dva gola Levija Garcije (88, 90+3), a među strijelce su se upisali i Alexander Callens (45+2), te Ezequiel Ponce (68). Za AEK je cijeli susret igrao Domagoj Vida, dok je Robert Ljubičić ušao u igru u 79. minuti asistiravši za zadnji gol na utakmici.

Veliki derbi je odigran u Pireju gdje je Panathinaikos kao gost pobijedio Olympiakos sa 3-1.

Domaćin je poveo u 23. minuti golom Daniela Podencea, no Pao je okrenuo rezultat golovima Anastadiosa Bakasetasa (41), Fotisa Ioannidisa (45+4, 70). Tin Jedvaj nije nastupio za Panathinaikos.

Na ljestvici vodi AEK sa 62 boda, PAOK ima 60, Panathinaikos 59, a Olympiakos 57 bodova. Aris je peti sa 45 bodova, a posljednje, šesto mjesto u Ligi za prvaka drži Lamija sa 34 boda.