Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
POLICIJA NA NOGAMA, JAVNOST U NEVJERICI: /

Veliki derbi otkazan zbog pokušaja namještanja utakmice

Švedska javnost je u šoku nakon što je tamošnji nogometni savez otkazao derbi između IFK Göteborga i AIK-a zbog navodnog pokušaja namještanja utakmice.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

"Ovo je ozbiljan napad na švedski nogomet. Nikada, nikada nećemo dozvoliti da se tako nešto dogodi", kazao je glavni tajnik Švedskog nogometnog saveza (SVFF) Hakan Sjöstrand.

Igrač AIK-a dobio nemoralnu ponudu

SVFF je otkazao utakmicu nakon dojave kako je jednom igraču AIK-a ponuđena znatna suma novca kako bi 'pomogao' da njegova momčad upiše poraz. Neimenovani igrač AIK-a je obavijestio svoj klub kako je u srijedu pozvan na razgovor na kojem mu je ponuđen veliki novčani iznos kako bi 'tankirao' susret. AIK je o svemu obavijestio Savez koji je, u dogovoru s klubovima i policijom, odgodio utakmicu.

"Glavno ishodište je da utakmice moraju biti sigurne i moraju se odlučivati na sportskim terenima. Prema informacinjama koje posjedujemo, ne možemo garantirati da će se utakmica između IFK-a i AIK-a odlučivati na travnjaku", poručili su iz SVFF-a.

Policija pokrenula istragu

Švedski nogometni savez je zajedno s policijom pokrenuo istragu.

Nakon devet kola IFK Göteborg se nalazi na 11. mjestu ljestvice s deset bodova, dok je AIK šesti s četiri boda više.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike