OVO SU KOMBINACIJE RASPLETA U LIGI NACIJA: / Hrvatska osigurala ostanak u A razredu, ali pobjeda na Wembleyu je i dalje imperativ

Utakmica je igrana pred rasprodanim tribinama stadiona Maksimir. "Vatrene" i "Furiju" pratilo je 32.500 gledatelja.

15.11.2018.
22:59
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija ostala je u igri za plasman na završni turnir Lige nacija nakon što je na stadionu Maksimir pred 32.500 gledatelja pobijedila Španjolsku sa 3-2, a pobjednički pogodak zabio je Tin Jedvaj u drugoj minuti sudačke nadoknade.

HRVATSKA-ŠPANJOLSKA 3-2: Neviđena ludnica na Maksimiru, Jedvaj u 93. minuti zabio svoj drugi gol za veliko slavlje Vatrenih!

Hrvatskoj sada predstoji gostovanje na Wembleyju u nedjelju protiv Engleske gdje će tražiti pobjedu koja bi nas odvela na 'Final four', dok bi remi s postignutim golom osigurao da i iduće godine igramo u elitnom razredu. Pobjeda za 'jedinicu' treba i Englezima pa možemo očekivati pravi spektakl.

Hrvatska će iz elitnog razreda Lige nacija ispasti porazom ili remijem bez golova jer ima lošiju gol razliku. Ovom pobjedom Vatreni osigurali su status nositelja u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine.