DINAMO-SLAVEN BELUPO 3:0 / Ovacije maksimirskih tribina za povratak Ademija, Petković si je poklonio pogodak za rođendan

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

16.9.2023.
16:02
Luka Stanzl/PIXSELL

U susretu 8. kola HNL-a Dinamo je na stadionu u Maksimiru rutinski svladao Slaven Belupo sa 3-0 (1-0).

BURAN DAN /

Petković dobio čestitku za rođendan, iz svečane lože padale su naočale: Kapetan dočekan s ushićenjem, bilo je i molbi za dres

BURAN DAN /

Strijelci su bili Gabriel Vidović (25), Bruno Petković (50) i Daniel Štefulj (66-ag).

Do prednosti je zagrebački sastav stigao sredinom prvog poluvremena prvim HNL pogotkom mladog hrvatskog reprezentativca Vidovića, njemu je kapetan Petković namjestio loptu za udarac s ruba kaznenog prostora, a lopta je završila u donjem ijevom kutu nemoćnog Suška.

Na povećanje prednosti čekalo se do početka drugog dijela kada je Bulat lijepo ušao u kazneni prostor gostiju i zatim povratnom loptom u srcu kaznenog prostora pronašao Petkovića koji je asistenciji dodao i pogodak.

Ulazak Ademija

Konačni rezultat postavljen je 15-ak minuta kasnije nakon nesporazuma Štefulja i Suška. Štefulj je jednu dugu loptu ubačenu na rub kaznenog prostora želio glavom vratiti svom vrataru, ali nije primjetio kako je i on istrčao sa svoje linije pa je lopta završila u mreži.

Valja zabilježiti i ulazak u igru dugogodišnjeg kapetana Dinama Arijana Ademija, koji se nedavno vratio iz Kine, on je na travnjak stupio u 84. minuti uz ovacije okupljenih gledatelja.

Dinamo je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto sa 13 bodova iz šest susreta, dva boda više iz istog broja utakmica ima vodeći Hajduk, a slijede Osijek sa 11 i Rijeka sa 10 bodova, također iz šest utakmica.

Slaven Belupo je deveti sa šest bodova, pet više od zadnjeg Rudeša.

TIJEK UTAKMICE

Dinamo-Slaven Belupo

3:0

Kraj utakmice.

90' Igrat će se još tri minute.

83' Na terenu je Arijan Ademi, ulazi na teren prvi put nakon povratka iz Kine. Ovacije maksimirskih tribina za kapetana povratnika, iz igre je izašao Marko Bulat.

76' Drmić i Rukavina ulaze umjesto Petkovića i Baturine.

67' Menalo ulazi umjesto Vidovića.

66' Autogol Štefulja, koji je uvjetno igrač Dinama na posudbi u Koprivnici. Nije se sporazumio sa Sušakom.

61' Emrelijev udarac spriječava Sušak, koji je skupio nekoliko dobrih obrana.

57' Štrkalj prijeti, brani Nevistić.

50' Bulat dodaje Petkoviću, koji si je sa desetak metara pogotkom čestitao rođendan. Skandiranje sa Sjevera nakon gola, Bad Blue Boysi su poručili: 'Petković Bruno'.

47' Kolumbijac Ortiz ne koristi dobru priliku.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Emreli je na terenu mjesto Špikića.

Kraj prvog dijela.

43' Lepinjica puca glavom, još jedna obrana Nevistića.

39' Baturina šutira jako, ali neprecizno.

33' Petković je pucao pored vrata.

31' Bulat je zaprijetio iz slobodnog udarca, Sušak intervenira.

25' Prekrasan hitac Gabriela Vidovića za vodstvo na Maksimiru.

24' Šakota je pucao nakon što se našao u velikoj prilici, brani Nevistić.

16' Vidović prijeti desnicom nakon driblinga, boksa Sušak.

7' Hoxha je pogodio stativu nakon što je ostao sam na drugoj stativi prilikom udarca iz kuta.

6' Uzastopni pokušaji Dinama nakon uvodne dominacije nisu urodili plodom.

1' Počela je utakmica.

Izašli su sastavi za dvoboj. Jakirović je prve minute odlučio dati Gabrijelu Vidoviću, dok je debitant Roy Ferenčina s druge strane u vezni red postavio Ivana Lepinjicu i Adriana Libera.

Na press konferenciji u petak, Bruno Petković i Arijan Ademi su najavili utakmicu.