AKO VAM DO SADA NIJE BILO JASNO... / Ova snimka otkriva zašto je Benzema zaista jedan od najvećih golgetera: Minuta i pol čiste perfekcije

Real je objavio snimku njegovih najboljih poteza

18.4.2022.
14:21

Nogometaši Real Madrida napravili su veliki korak ka španjolskoj tituli nakon što su u gostima u 32. kolu Primere velikim preokretom svladali Sevillu s 3-2.

Domaći su poveli su u 21. minuti golom Ivana Rakitića iz slobodnog udarca s 16 metara, kada se razmaknuo živi zid Reala, a lopta prošla kroz njega i prevarila Courtoisa. Rakitiću je to bio sedmi gol u ove sezone, a samo četiri minute kasnije Erik Lamela je povećao na 2-0.

PODCIJENJEN I NESHVAĆEN /

Samo jedan igrač ove sezone istinski zaslužuje Zlatnu loptu i trenutno je najbolji na svijetu, a to nije Luka Modrić

Real se ipak vratio i preokrenuo, a sve je počelo golom Rodryga u 50. minuti, nastavilo pogotkom Nacha u 83., da bi "joker" ove sezone Karim Benzema zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade za slavlje Reala.

Francuskom napadaču to je bio 25. prvenstveni pogodak ove sezone te ukupno 39. u svim natjecanjima u isto toliko odigranih utakmica. Benzema je tim pogotkom postao treći najbolji Realov golgeter u povijesti u La Lige. Listu predvodi Cristiano Ronaldo s 312 pogodaka, ispred Raula (228), Benzeme (217) i Di Stefana (216). Francuz je tako još jednom potvrdio da igra u vrhunskoj formi i zašto je jedan od glavnih kandidata za Zlatnu loptu.

Prošle sezone Benzema je ušao u životnu formu iz koje još uvijek nije izašao. Zabio je lani u 46 utakmica 30 golova i još je devet namjestio i bio je uvjerljivo najbolji igrač Reala kroz cijelu sezonu.

Njegov strelovit golgeterski uzlet dogodio se, inače, s povratkom Zinedinea Zidanea u ožujku 2019., kada više nije bilo Cristiana Ronalda u klubu. Benzema se te sezone nije previše nazabijao, a onda je u samo mjesec i pol zabio 11 golova i na kraju sezonu završio s ukupno 30 golova i 11 asistencija iz 53 odigrane utakmice.