OZBILJNA MOMČAD / Otišli su do kraja: Izbacili Rijeku iz Konferencijske lige, a sada izborili plasman u skupine

23.8.2022.
21:17
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši švedskog Djurgardensa, koji su u prethodnoj fazi eliminirali Rijeku, plasirali su se u grupnu fazu Konferencijske lige iako su u uzvratnoj utakmici doigravanja u Nikoziji poraženi od ciparskog Apoela s 2-3.

OTIŠAO PRIJE POLA GODINE /

Pratio je Rijeku na Šubićevcu: Otkrivamo vraća li se Ivan Tomečak u klub s Rujevice

Šveđani su u prvom susretu na domaćem terenu slavili s 3-0. Ciparski klub poveo je u sedmoj minuti golom hrvatskog napadača Antona Maglice, a u 23. minuti Dani Blum je doveo Apoel u vodstvo od 2-0.Gosti su u 69. minuti smanjili preko Eliasa Andersona, a pet minuta kasnije Apoel je preko Marquinhosa ponovno poveo s dva pogotka. Konačan rezultat postavio je Joel Asoro u prvoj minuti sudačke nadoknade

Nitko im ništa ne može zamjeriti

Rijeka nije imala sreće na ždrijebu kada su je kuglice spojile s švedskim Djurgardensom. Tada su bio u najboljoj mogućoj formi budući da su odigrali 17 utakmica dok je Rijeka odigrala tek jednu, onu protiv Šibenika. Nitko ništa ne može zamjeriti klubu s kvarnera koji stvarno nije imao sreće na ždrijebu. Djurgardens je na nakon Rijeke izbacio Sepsi pa Apoel preko kojeg je i izborio plasman u skupine.

Ždrijeb grupne faze Konferencijske lige održava se u petak u Istanbulu od 14:30 sati.