veliki derbi / Osijek pobjedio Dinamo i trenutno je prvi u HNL-u

Dinamo i Osijek od 18:00 igraju derbi za prvo mjesto na tablici

27.2.2022.
18:00

U drugom derbiju ovoga kola Osijek je slavio protiv Dinama, upisao tri boda i došao do prvog mjesta na tablici. Osijek je slavio pogotkom Antonija Mancea koji već drugo kolo za redom donosi pobjedu Osijeku.

Utakmica je krenula dosta tvrdo i nezanimljivo. Obje momčadi bazirale su se na taktici i poštivanju zadataka svojih trenera. Dinamo je napadao preko Bočkaja i Oršića, a Osijek je to dobro pokrio. Mogli smo vidjeti nekoliko dalekometnih pokušaja Osijeka ali sve je to bilo bezopasno.

Drugo poluvrijeme bilo je slično prvome, a utakmica je stagnirala sve do pogotka Osijeka. Fiolić je uputio nisku loptu prema sredini. Mance se odlično snašao pored Šutala i Theophila koji su loše reagirali i došao do pogotka.

Osijek je trenutno prvi na tablici s bodom više od drugoplasiranog Dinama, ali Dinamo ima utakmicu manje. Prve minute Osijek je upisao i Kristijan Lovrić

UŽIVO

DINAMO - OSIJEK 18:00

GRADSKI VRT

90'- GOTOVOO JEEE, Osijek je pobjedio Dinamo i trenutno je prvi na tablici

86' - Iz igre izlazi asistent za pogodak Fiolić, a ulazi Bohar

75' - Odlično se snašao Mance nakon jednog niskog ubačaja, Šutalo i Teophile su loše reagirali i odlično je to iskoristio Antonio Mance. Osijek vodi 1:0

73' - U igru je ušao Kristijan Lovrić

70' - Kristijan Lovrić se se sprema za ulazak, kod Dinama je izašao tolić, a ušao Bulat

68'- Slobodan udarac za Dinamo u opasnoj poziciji, Oršić je dobro šutirao, Ivušić obranio, lopta se odbila u njegov peterac, no nitko od Dinamovih igrača nije uspio ugurati loptu u mrežu.

58' - Promjena kod Dinama. Izlazi Bočkaj ulazi Andrić

47' - Sporna situacija dogodila se u šesneastercu Osijeka.  Bralić je, čini se, igrao rukom, no Pajač je odlučio da to nije kažnjivo, a izgleda kako je to potvrdila i tiha provjera VAR-a.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Gradskom vrtu

45' - Puno trke i borbe vidjeli smo u prvom poluvremenu, ali malo dobrih šansi. Taktički se nadmudruju i jedni i drugi i zapravo gledamo kvalitetan nogomet.

34' - Veliku je priliku imao Mijo Caktaš. Odlično su ga suigrači izbacili u sitauciju, no izgubio je korak, Ristovski ga dobro stigao, a Livaković mirno pokupio loptu

30' -Dosta oprezno igraju obje momčadi, ali i jedni i drugi pokušavaju preuzet inicijativu.

20' - Najveća prilika na utakmici. Bočkaj je izvrsno ubacio, a Petkovićev udarac glavom prohujao pored vratnice. to je ono što Dinamo pokušava od početka.

16' - vrlo nezanimljiva utakmica nakon prvih 15 minuta. Dinamo pokušava napasti preke lijeve strane, no to Osijek jako dobro brani. Osijekovi igrači se odlično kreču između Dinamovih linija.

5' - Fantastičan prolaz Tolića između dvojce Osijekovih igrača, no nije uspio kvalitetno šutirati

1' - Počela je utakmica

SASTAVI:

OSIJEK: Ivušić - Škorić, Lončar, Bralić - Miloš, Žaper, Kleinheisler, Jurčević - Fiolić, Caktaš - Mierez

DINAMO: Livaković - Theophile, Šutalo, Franjić - Ristovski, Tolić, Mišić, Gojak, Bočkaj - Petković, Oršić

-Kristijan Lovrić početi će utakmicu s klupe

Inače, Dinamo je u Osijeku slavio samo jednom u posljednjih 6 susreta. To im je najgori učinak u gostima protiv bilo kojeg kluba u istom broju utakmica.

Nakon jučerašnjeg jadranskog derbija i odlične utakmice između Rijeke i Hajduka, danas nam slijedi drugi derbi ovog vikenda. Rijeka je jučer malo ugasila Hajdukove nade u osvajanje prvenstva, a sada Dinamo može ugasiti Osijekove.

Dinamo i Osijek sastaju se od 18:00 u Gradskom vrtu. Osijek izgleda moćno i jako, a Dinamu će utakmica protiv Seville biti dobar motivator za današnji derbi.