OSIJEK I DINAMO ODIGRALI BEZ POGODAKA: / Festival promašaja na Maksimiru, Modri pucali u okvir gola tek u 88. minuti

Ovu utakmicu je na Maksimiru pratilo 1700 gledatelja

27.6.2020.
22:02
Igor Kralj/PIXSELL

U zadnjoj utakmici 31. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama i Osijeka odigrali bez golova, 0-0.

Dinamo je naslov osigurao u prošlom kolu, a Osječani su tražili bodove u borbi za drugo mjesto. No, dvoboj pred 1700 gledatelja na Maksimiru ponudio je beskrvnu uspavanku, u kojoj su Osječani bili agresivniji i bliži pobjedi.

U prvom poluvremenu Dinamo nije uputio udarac u okvir gola, a Osijek je imao dobru šansu već u 8. minuti kada je udarac Talysa obranio Livaković.

Osječani propustili prestići Hajduk

U 64. minuti branič gostiju Škorić je iz blizine pucao iznad vrata, a dvije minute prije kraja novi i stari prvak je konačno uputio udarac u okvir, no šut Kulenovića obranio je Ivušić.

Dinamo vodi s 73 boda, Hajduk i Lokomotiva imaju po 54, a Osijek 53 boda.

Dvoboj se igrao na stadionu Maksimir, a sudio je Bebek.

Prva hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 20 sati GNK Dinamo - Osijek 0:0

Dinamo: Livaković, Moharrami, Dilaver, Gvardiol, Leovac, Đira, Kadzior, Moro, Ademi, Marin, PetkovićOsijek: Ivušić, Silva, Škorić, Majstorović, Talys, Jugović, Pilj, Kleinheisler, Marić, Bočkaj, Mance

90' Kraj utakmice, Dinamo i Osijek su na Maksimiru odigrali bez pogodaka.

88' Najbolja prilika Dinama u cijeloj utakmici. Zaspala je obrana gostiju, a lopta je došla do Kulenovića koji dobro puca, ali Ivušić još bolje brani.

85' Dinamo sada prijeti preko Franjića koji je dva puta solidno ubacio s boka, ali obrana gotiju to čisti.

74' Ovo zvuči stvarno nevjerojatno - Dinamo još uvijek nije uputio niti jedan udarac u okvir gola.

67' Sada i Dinamo pokušava iz slobodnih udaraca, pucao je Petković, ali i taj udarac kao i brojni drugi danas ide preko gola.

66' Dobra šansa za Osijek. Nakon ubacivanja iz kornera na loptu je natrčao Škorić koji je bio u jako dobroj poziciji, ali to ide iznad gola.

52' Ponovno Bočkaj. Sada je pucao nakon efektnog prodora, ali Livaković to hvata bez većih poteškoća.

48' Prvi u nastavku je zaprijetio Osijek. Bila je to još jedna "bomba" Bočkaja, ali obrana Modrih to blokira.

46' Trener Dinama Jovićević u nastavak ulazi s dva nova igrača. Sandro Kulenović i Mario Ćuže su ušli umjesto Mora i Kadziora.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+1' Završeno je prvo poluvrijeme u kojemu nismo vidjeli previše zanimljivosti, nadamo se sadržajnijem nastavku.

45' Dinamo pokušava svim silama otići na odmor s prednošću, ali njegovi pokušaji nisu uspješni. U završnici prvog poluvremena vrijedi izdvojiti samo još jedan neuspješan pokušaj prodora Marina i udarac Đire koji je pogodio blok.

30' Novi pokušaj Dinama, Moro je pucao s tridesetak metara, ali njegov udarac ne ide u okvir gola.

28' Sada je Marin lijepo asistirao Leovcu, koji dobro puca, ali Jugović to odbija u korner i gostu su se spasili.

27' Osijek se disciplinirano brani, a dinamovci pokušavaju probiti njihov blok.

22' Novi pokušaj gostiju - sada je pucao Bočkaj iz teške pozicije, ali nije precizan.

16' Dinamo je pokušao uzvratiti. Kadzior opasno puca iz slobodnog udarca, ali obrana gostiju to čisti.

8' Osijek je imao prvu izgledniju priliku na utakmici. Talys je opasno puca, ali Livaković spašava Dinamo.

5' Početak utakmice protekao je mirno, bez da je ijedna ekipa ulazila u rizik.

1' Počela je utakmica između Dinama i Osijeka.

Pogled na tribinu maksimirskog stadiona prije početka utakmice

19.50 Još nas deset minuta dijeli od početka utakmice na Maksimiru.

U subotu će se od 20 sati na Maksimiru igrati utakmica 31. kola Prve hrvatske nogometne lige između Dinama i Osijeka. Modri su već osigurali prvo mjesto i naslov prvaka, dok se Osječani bore za drugu poziciju, koja sljedeće sezone donosi kvalifikacije za Ligu prvaka.

"To je za nas istovremeno i najlakša i najteža utakmica, a dolazi nam kao peta u gostima. Svaki je bod dragocjen i tako se moramo i postaviti na terenu. Igrali smo nešto više od mjesec dana pripremni susret protiv Dinama i izgledali dosta dobro, unatoč porazu. Nadam se ovaj puta boljem ishodu", rekao je trener Osijeka Ivica Kulušević o toj utakmici za službenu stranicu svojeg kluba.

Gosti će na Maksimiru imati težak posao jer je i trener Modrih Igor Jovićević najavio da i on želi još jednu pobjedu jer sve utakmice do kraja sezone doživljava kao pripremu za sljedeću sezonu.