ODLAZAK ONDJE BIO JE SJAJNA ODLUKA: / Ovdje provjerite što je sve Rakitić osvojio u Španjolskoj

Ukupno sedam trofeja, šest sa Barceloninom momčadi, a jednog kao Sevillin kapetan osvojio je veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Ivan Rakitić od svog dolaska u španjolski nogomet.

14.5.2016.
19:20

Osvajanje Europske lige sa Sevillom 2014. godine prvi je Rakitićev trofej od dolaska u španjolski nogomet, no zbirka se povećala u prošloj sezoni i to drastično. Otkako je Barcelonin igrač, Rakitić se može pohvaliti sa još šest ukupnih pobjeda u natjecanjima.

Zabio 17 golova

Prošle sezone je osvojio pet trofeja - Ligu prvaka, španjolsko prvenstvo, Kup Kralja, europski Superkup, te Svjetsko klupsko prvenstvo. U ovoj, koja može biti još bogatija, stigao je do novog naslova u Primeri, a uzeti bi mogao i trofej namijenjen najboljima u Španjolskom kupu pobijedi li njegova momčad za osam dana sastav Seville.

Sve ove trofeje Barcelonin veznjak dodao je na onaj kojeg je osvojio u dresu Basela 2007. godine. Riječ je o Švicarskom kupu. Dodajmo i da je za Barcelonu u 106 utakmica Rakitić postigao 17 golova i upisao 16 asistencija.