NOVI KIKS KOVAČIĆA I DRUŠTVA: / Chelsea prosuo bodove kod fenjeraša i dodatno zakomplicirao borbu za Ligu prvaka

West Ham United je osvojio važna tri boda u borbi za prvoligaški spas

29.2.2020.
18:24

Engleski nogometni velikan Chelsea nastavio je nizati razočaravajuće rezultate nakon što je u susretu 28. kola Premiershipa na gostovanju kod Bournmoutha odigrao 2-2.

Londonski 'Bluesi' su u zadnjih pet susreta u svim natjecanjima upisali samo jednu pobjedu, a u zadnjih osam susreta tek dvije.

Na gostovanju kod Bournemoutha poveli su u 33. minuti golom Marcosa Alonsa, no domaćin je u nastavku okrenuo rezultat golovima Jeffersona Lerme (54) i Joshue Kinga (57). Chelsea se spasio poraza u 85. minuti drugim golom Alonsa. MateoKovačić je odigrao cijeli susret za goste.

West Ham United je osvojio važna tri boda u borbi za prvoligaški spas pobijedivši Southampton sa 3-1. Strijelci za "Čekičare" bili su Jarrod Bowen (15), Sebastien Haller (40) i Michail Antonio (54), dok je strijelac za goste bio Michael Obafemi u 31. minuti.

Crystal Palace je na gostovanju pobijedio Brighton & Hove Albion sa 1-0 golom Jordana Ayewa (70), dok je susret Newcastle United - Burnley završio bez golova.

Kasnije se sastaju Watford - Liverpool

Na ljestvici vodi Liverpool sa 79 bodova, Manchester City je drugi sa 57 bodova, dok je na trećem mjestu Leicester City sa 50 bodova.

REZULTATI: Brighton - Crystal Palace 0-1 (Ayew 70) Bournemouth - Chelsea 2-2 (Lerma 54, King 57 / Alonso 33, 85) Newcastle United - Burnley 0-0 West Ham - Southampton 3-1 (Bowen 15, Haller 40, Antonio 54 / Obafemi 31)

Kasnije: Watford - Liverpool

U petak: Norwich City - Leicester City 1-0 (Lewis 70)

U nedjelju: Everton - Manchester United Tottenham - Wolverhampton