NORVEŠKI WUNDERKIND SRUŠIO NOVI REKORD: / Pogledajte kako je zabio dva gola Sevilli i upisao se u povijest, jedan je zabio nakon Rakitićeve greške

Haaland je protiv Seville zabio pogotke za 2:1 i 3:1

17.2.2021.
22:23

U osmini finala njemačka Borussia Dortmund za protivnika ima španjolsku Sevillu, za koju igra bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

HAALAND SRUŠIO SEVILLU, RAKITIĆ OSTAO U SVLAČIONICI NA POLUVREMENU: /

Juventus se izblamirao u Portugalu

Prva utakmica tih momčadi igra se u srijedu s početkom od 21 sat u Sevilli, a nakon prvog poluvremena Borussia vodi 3:1.

Sevilla je povela preko Susa u sedmoj minuti, no ta prednost nije dugo trajala jer su Nijemci u 19. minuti poravnali rezultat. Strijelac za 1:1 bio je Mahmoud Dahoud.

Hladnokrvni golgeter

Osam minuta nakon što su izjednačili, Nijemci su preokrenuli rezultat, gol za 1:2 postigao je čudesni norveški napadač, 20-godišnji Erling Haaland.

Haaland, jedan od najtelentiranijih nogometaša svijeta, tu nije stao i do kraja poluvremena postigao je još jedan pogodak. Za 3:1 zabio je u 43. minuti nakon što je Rakitić izgubio loptu na sredini terena.

S ova dva gola Haaland je srušio jedan veliki rekord.

Mladi Norvežanin postigao je deset golova u Ligi prvaka u samo sedam nastupa za Borussiju. Time je srušio rekord legendarnog Roya Maakaya kojemu je u dresu Bayern Munchena za 10 golova u LP-u trebalo deset utakmica.

Njegove pogotke možete vidjeti OVDJE i OVDJE.