SVAŠTA SE DOGAĐALO / Nogometaši Željka Sopića ludim preokretom osvojili Veliku Goricu: Došlo do tučnjave igrača na terenu nakon utakmice

Rijeka preokrenula 2-0 u 2-3 i osvojila tri boda u odgođenoj utakmici, tj utakmici nadoknade

24.1.2024.
19:10
Josip Regovic/PIXSELL

Nogometaši Gorice i Rijeke odigrali su u srijedu poslijepodne u Velikoj Gorici zaostalu utakmicu 4. kola HNL-a. Na kraju je rezultat bio 3-2 za goste s Kvarnera. Šokantan poraz Dinama na Maksimiru protiv Lokomotive 3:0 otvorio je mogućnost Rijeci da stvori prednost i zadrži drugo mjesto na ljestvici. To su Riječani i napravili.

BOŽIĆNI SPECIJAL /

Željko Sopić: 'Takav sam, kakav sam. Što na umu, to na drumu. Znam da nekad to i nije najpametnije, ali j**iga'

Momčad Željka Sopića na kraju je u 89., preko junaka Nike Galešića, zabila za 3-2, potpuni preokret i tri boda, te samo -3 u donosu na vodeći Hajduk. Zanimljivo, ali Niko Galešić je tri minute prije mogao zabiti gol, ali nije uspio. U 90., Nediljko Labrović je obranio čisti zicer Iličiću. Kapulica je nekako, u šumi nogu, loptu progurao do Iličića koji je s nekih 5 metara pucao u Labrovića. Željko Sopić u tim je trenucima, na 5 stupnjeva, skinuo sako, nije mogao izdržati, vruće je bilo na terenu u tim trenucima. Strateg Rijeke se očito zagrijao zbog svih događanja u utakmici koja je bila i više nego luda. U puloveru je davao savjete,upute, galamio da ga njegovi igrači čuju, u trenucima prave drame, pred završetak dvoboja o kojem će se još dugo pričati...

Inače, utakmica nije dobro krenula za Rijeku pa je na poluvremenu gubila 2:1, a posebno je za Rijeku loš bio sam početak utakmice. Već u 26. minuti Gorica je imala vodstvo od 2:0 nakon gola Josipa Mitrovića i autogola Ivana Smolčića. Trener Željko Sopić izgubio je živce nakon drugog gola i odlučio se za promjene...

Brzo je poslao nekoliko igrača na zagrijavanje, a onda u 30. minuti i napravio dvije zamjene. Izvadio je iz igre hrvatskog reprezentativca Marca Pašalića i Franju Ivanovića, a ušli su Jorge Obregon i Alen Grgić. Dvije zvijezde Rijeke su tako preselile na klupu, vidno negodujući dok su izlazile s travnjaka. U 53., Marko Pjaca zabio je svoj drugi gol na utakmici, ovog puta sa 11 metara. Rijeka je čitavo vrijeme napadala, Goričani su se branili, ali kapitulacija je došla u zadnjoj minuti osnovnog dijela.

Nakon završetka susreta, na terenu je došlo do tučnjave igrača. Sijevale su šake, Sopić je odmah uletio u gužvu kako bi smirio situaciju. Da, baš je jako zaiskrilo. Zakačili su se, kao glavni protagonisti, Bruno Goda i Mrzljak, da bi Goda dobio udarac u glavu od Mrzljaka, zbog čega se srušio na tlo. Usporena snimka jako je dobro dočarala situaciju. Mrzljak je na kraju dobio i crveni karton, a Bruno Goda žuti.

Napete i atraktivne utakmice Europskog prvenstva gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.