NIJE IŠLO / Vlašić i Jurić izgubili i prekinuli sjajan niz u Italiji

Torino je prije ovog pada imao niz od četiri utakmice bez poraza u kojima je ostvario dvije pobjede i dva remija

6.4.2024.
22:56

U posljednjem subotnjem ogledu 31. kola talijanske Serie A nogometaši Empolija su kao domaćini s 3-2 svladali Torino, sastav kojeg vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić i za koji igra hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

RIMSKI SPEKTAKL /

Igor Tudor izgubio prvi derbi, Mancini presudio Laziju

Vrlo brzo je domaći sastav poveo i to u šestoj minuti kada je topovski, s 20 metara iskosa, pucao i pogodio Cambiaghi. Dugo vremena je Torinu trebalo da okruni bolju igru te je izjednačio nakon točno sat vremena igre kada je nakon kornera, iz teške situacije, glavom pogodio Duvan Zapata.

Premda je u nastavku susreta Torino bio bolji domaćin je ipak stigao do novog vodstva. U 74. minuti odlično je s 15 metara potegnuo Cancellieri i pogodio za 2-1. U nadoknadi se dogodila kulminacija utakmice. Prvo je Zapata postigao drugi pogodak glavom na utakmici, u 91. minuti je izjednačio na 2-2, ali je Empoli smogao snage za novi odgovor te je u 94. minuti Niang dao gol za konačnih 3-2.

Ovim slavljem Empoli je prekinuo ligaški niz od četiri poraza, a ujedno je i napustio zonu ispadanja. Trenutačno je na 15. mjestu.

Torino je prije ovog pada imao niz od četiri utakmice bez poraza u kojima je ostvario dvije pobjede i dva remija. Trenutačno je na devetom mjestu ljestvice. Vlašić je odigrao cijelu utakmicu za goste.