HRVATI SRUŠILI STARU DAMU: / Kalinić i Badelj bacili Juventus u očaj! Firenca slavi Vatrene

15.1.2017.
21:34
AFP, ANDREAS SOLARO

Domaća je momčad odigrala jako dobru utakmicu i na kraju zasluženo slavila. "Viole" su povele u 37. minuti golom Kalinića kojem je to bio deveti pogodak u prvenstvu ove sezone, te ukupno 13 u svim natjecanjima. Zanimljivo, Kalinić je zabio treći uzastopni susret protiv Juventusa i svoj osmi gol u posljednjih 12 ligaških susreta. Hrvat je u strašnoj formi.

Badelj ni kriv, ni dužan - zabio!

U 55. minuti Viole' su povećale prednost golom još jednog hrvatskog nogometaša Milana Badelja. Prvotno se činilo kako je pogodak postigao Federico Chiesa na Badeljovu asistenciju, no pregledom tv snimke vidjelo se da mladi talijanski napadač nije dirao loptu i on je upisan u strijelce. Badelju je to bio drugi pogodak ove sezone nakon što je zabio i za pobjedu protiv Rome (1-0).

Svega tri minute kasnije prvak se više sretno nego spretno vratio u život golom Gonzala Higuaina. Torinska 'Stara dama' je u 89. minuti mogla do izjednačenja, no Dybala je promašio 'zicer' nakon odlične asistencije Marija Mandžukića.

Fiorentina je mogla dotući Juve u sudačkoj nadoknadi. Kalinić je gurnuo Iličića samog na Buffona, ali je Slovenac driblingom zakomplicirao situaciju, te propustio veliku prigodu za konačnu potvrdu velike pobjede.

Kalinić i Badelj su odigrali cijeli susret za Fiorentinu, dok Hrvoje Milić nije ulazio u igru. Marko Pjaca je za Juventus odigrao posljednjih pola sata, a Mario Mandžukić je dobio posljednjih deset minuta.

Fioretina Ovom pobjedom Fiorentina je prekinula niz od pet uzastopnih poraza od Juventusa, te ostvarila prvu domaću pobjedu protiv Juvea nakon listopada 2013.

Serie A - 20. koloFiorentina - Juventus 2-1(KALINIĆ 37, BADELJ 55 / Higuain 58) Cagliari - Genoa 4-1 (Borriello 40, 60, Joao Pedro 44, Farias 64-11m / Simeone 29) Lazio - Atalanta 2-1 (Milinković-Savić 45+1, Immobile 68 / Petagna 21) Napoli - Pescara 3-1 (Tonelli 47, Hamšik 49, Mertens 86 / Caprari 90+4-11m) Sampdoria - Empoli 0-0 Sassuolo - Palermo 4-1 (Matri 15, 66, Ragusa 24, Politano 83 / Quaison 9) Udinese - Roma 0-1 (Nainggolan 12)

Odigrano u subotu: Inter - Chievo 3-1 (Icardi 69, PERIŠIĆ 86, Eder 90+2 / Pellissier 34) Crotone - Bologna 0-1 (Dzemaili 51)