prvaci sve bliže vrhu / Nica remizirala s Bastijom: Cavani s dva pogotka srušio Lyon i donio PSG-u drugo mjesto

28.11.2016.
8:07
AP Images

U derbiju 14. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Lyon 2-1, a junak susreta bio je dvostruki strijelac Edison Cavani.

Gosti su poveli u 30. minuti golom Edisona Cavanija iz kaznenog udarca, a izjednačio je Valbuena u 49. minuti. Pobjedu Parižanima donio je urugvajski napadač svojim drugim golom u 81. minuti.

U nedjelju su odigrana još dva susreta. Nica je kod kuće remizirala protiv Bastije 1-1 propustivši priliku odvojiti se na vrhu ljestvice. Domaćin je poveo golom Alassanea Plee u 11. minuti, a izjednačio je Enzo Crivelli u 60. minuti.

U drugom dvoboju St. Etienne je na gostovanju pobijedio Angers 2-1. Domaćin je poveo u 18. minuti golom Nicolasa Pepea, a u nastavku susreta gosti su okrenuli rezultat golovima Florentina Pogbe (59) i Oussame Tannanea (78).

Na ljestvici vodi Nica sa 33 boda, dok Monaco i PSG imaju po bod manje. Lyon je sedmi sa 22 boda.