Na domaćem terenu / Nema Mundijala bez najboljeg napadača svijeta: Poljska porazila Švedsku i izborila plasman

Švedski nogometaši ostavili su bolji dojam u ovom susretu tijekom prvog poluvremena, iako je uvodnih 45 minuta bilo iznimno tvrdo i vrlo oprezno.

29.3.2022.
23:00
AP Images

Nogometaši Poljske plasirali su se, nakon domaće 2-0 pobjede protiv Švedske, na Svjetsko prvenstvo koje će se održati krajem 2022. godine u Kataru.

U finalu dodatnih kvalifikacija, na domaćem terenu u Chorzowu, Poljska je slomila Švedsku golovima u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Robert Lewandowski u 49. minuti iz jedanaesterca te Zielinski u 72. minuti.

Pucali se penali /

Novi triler između Senegala i Egipta: Mane i društvo putuju na Mundijal u Katru

Podsjetimo kako je u polufinalu dodatnih kvalifikacija Poljska bila slobodna, nakon što je UEFA iz natjecanja izbacila njenog suparnika Rusiju uslijed invazije na Ukrajinu. Švedska je, pak, do ove utakmice došla nakon domaće pobjede protiv Češke.

Švedski nogometaši ostavili su bolji dojam u ovom susretu tijekom prvog poluvremena, iako je uvodnih 45 minuta bilo iznimno tvrdo i vrlo oprezno. No, odmah na startu drugog dijela Poljska je povela. Karlstrom je napravio prekršaj na Krychowiaku, a Lewandowski je sigurno pogodio s bijele točke za 1-0.

Vrlo brzo nakon toga Švedska je imala dvije odlične šanse za izjednačenje (Forsberg i Lindelof), ali je domaća mreža ostala mirna. Napadala je u valovima tada Švedska, ali ju je definitivno presjekao drugi pogodak. U 72. minuti Zielinski je zabio za veliko slavlje Poljaka i potvrdu prolaska na Svjetsko prvenstvo.