ODE STARA DAMA /

Ne spominjite Ligu prvaka Talijanima! Ispao i Juventus: PSV na krilima Perišića prošao dalje

Image
Foto: Profimedia

Juve je u prvom susretu pobijedio 2-1, a PSV je u uzvratu na krilima hrvatskog reprezentativca slavio 3-1

19.2.2025.
23:49
Profimedia
VOYO logo
VOYO logo

Nogometaši PSV Eindhovena posljednji su putnici u osminu finala Lige prvaka nakon što su u play-offu izbacili Juventus.

Image
NITKO KAO IVAN /

Fantastični Perišić srušio rekord Lige prvaka: Zabio sjajan gol Juventusu i uspio što nitko prije njega nije

Image
NITKO KAO IVAN /

Fantastični Perišić srušio rekord Lige prvaka: Zabio sjajan gol Juventusu i uspio što nitko prije njega nije

Juve je u prvom susretu u Torinu pobijedio sa 2-1, a PSV je u uzvratu na krilima hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića nakon produžetaka slavio sa 3-1.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Za nizozemski sastav strijelci su bili Perišić (53), Ismael Saibari (74) i Ryan Flamingo (98), dok je za Juventus pogodak postigao Timothy Weah (63). Perišić je igrao do 85. minute.

Juve je tako postao treći talijanski klub koji je ispao u play-offu, nakon što su u utorak europsku priču zaključili Milan i Atalanta, dok je PSV drugi nizozemski klub u osmini finala nakon što je Feyenoord izbacio Milan.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Perišić je u Torinu debitirao za PSV u Ligi prvaka jer u prvom dijelu sezone nije imao pravo nastupa i u 56. minuti je zabio za goste. U uzvratnom susretu se upisao među strijelce u 53. minuti.

Noa Lang je uputio sjajnu dijagonalu do natrčalog Perišića koji je desnom nogom lijepo primirio loptu, a potom istom nogom sjajno opalio u drugi kut za vodstvo Nizozemaca. Perišić je tako sa 36 godina i 17 dana, postao najstariji igrač koji je ikada zabio u uzastopnim nokaut utakmicama UEFA Lige prvaka.

Juve je 63. minuti izjednačio golom Timothyja Weaha. Pogodak se provjeravao zbog zaleđa, no situacija je bila čista. Domaćin je 74. minuti stigao do nove prednosti, a ponovo je jedan od ključnih igrača bio Perišić. Hrvatski reprezentativac je ubacio s desne strane, Luuk de Jong nije uspio najbolje zahvatiti loptu, ali je natrčao Ismael Saibari pogodivši za 2-1.

U završnici susreta PSV je imao još dvije sjajne prilike, ali oba je puta  Michele Di Gregorio odlično reagirao. Na otvaranju produžetka Ismael Saibari je imao novu priliku za domćine, ali je Di Gregorio još jednom obranio. PSV je ipak u 98. minuti odličnu igru okrunio i trećim golom. Bakayoko je s desne strane ubacio pred vrata, Di Gregorio i Federico Gatti se nisu najbolje snašli što je iskoristio Flamingo uguravši loptu za 3-1.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U posljednjim trenucima prvog produžetka Juve se mogao vratiti, ali je Dušan Vlahović pogodio stativu. Talijani su u drugom produžetku pritiskali, ali bez konkretne opasnosti. S druge strane Guus Til je u 119. sve mogao riješiti kada je izašao sam ispred talijanskog vratara, ali Di Gregorio sjajno reagirao.

Plasman u osminu finala izborili su i Real Madrid, PSG i Borussia Dortmund, pridruživši se Bayernu, Benfici, Club Bruggeu i Feyenoordu kojima je to uspjelo u utorak.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Aktualni europski prvak Real Madrid nastavio je svoj put prema obrani naslova prvaka nakon što je u play-offu izbacio Manchester City ukupnim rezultatom 6-3.

Nakon što je u Manchesteru slavio sa 3-2, Real je na svom travnjaku porazio City sa 3-1.

Okršaj klubova koji su osvojili zadnja tri europska naslova, Real je slavio lani i 2022., a City 2023. godine, završio je uvjerljivim slavljem "Kraljevskog kluba".

Bila je to četvrta uzastopna sezona u kojoj su se Real i City susreli u nokaut fazi Lige prvaka i treće slavlje Španjolaca.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prošle godine je Real slavio u četvrtfinalu, prije dvije godine City u polufinalu, a 2022. je u polufinalu bio bolji Real.

Španjolski velikan je sjajno ušao u susret, Real je poveo već u četvrtoj minuti. Asencio je uputio dugačku loptu do Kylana Mbappea koji je pobjegao Rubenu Diasu i lobom prebacio Edersona za vodstvo 1-0.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sjajni francuski napadač je u 33. minuti povećao prednost domaćina. Vinicius je ubacio s desne strane do Rodryga koji je produžio do Mbappe, a ovaj lažnjakom prevario Gvardiola i pogodio za 2-0.

Sve dvojbe, ako ih je uopće bilo, Real je razriješio u 60. minuti trećim golom Realove devetke. Ovoga puta Mbappe je lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora.

City je ublažio poraz u sudačkoj nadoknadi. Omar Marmoush je pogodio vratnicu iz slobodnog udarca, a Nico Gonzalez je pospremio odbjanac u mrežu.

Luka Modrić je za Real zaigrao od 83. minute, Joško Gvardiol je igrao cijeli susret za City, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 77. minuti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Paris Saint-Germain je rutinski odradio play-off rundu porazivši Brest s ukupnih 10-0.

PSG je na gostovanju slavio sa 3-0, da bi na Parku prinčeva bio još uvjerljiviji slavivši sa 7-0.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bradley Barcola (20), Kviča Kvaratškhelia (39), Vitinha (59), Desire Doue (64), Nuno Mendes (69), Goncalo Ramos (76) i Senny Mayulu (86) su zabili za pariški sastav.

Nogometaši dortmundske Borussije, koje vodi hrvatski strateg Niko Kovač su odigrali 0-0 protiv Sportinga, obranivši tako uvjerljivih 3-0 iz Lisabona.

POGLEDAJTE VIDEO: Soldić prošao vagu, sutra na VOYO pratite njegov povratak u kavez

ksw
NE PROPUSTI 21. VELJAČE!
VOYO logo
Još iz rubrike