IBRAHIMOVIĆEVA OSVETA / Navijači Rome žestoko vrijeđali Zlatana. Pogledajte kakvu im je onda golčinu zabio iz slobodnjaka i kako ih je provocirao

Zlatan je ovaj pogodak proslavio ispod južne tribine Romina stadiona gdje se okupljaju najžešći navijači

31.10.2021.
23:00

U 11. kolu talijanske Serie A nogometaši Milana su prošli vrlo zahtjevno gostovanje kod Rome gdje su pobijedili 2-1.

Milan u stopu prati Napoli te taj vodeći dvojac na vrhu ima deset pobjeda u 11 utakmica i samo po jedan neodlučeni rezultat. Milan su do pobjede vodili strijelci Ibrahimović i Kessie, a posebno treba istaknuti sjajnog Šveđanina koji je topovski pogodio iz slobodnog udarca u 25. minuti. Za Ibrahimovića je to bio jubilarni pogodak u svakom smislu: ukupno 400. u svim prvenstvima u kojima je nastupao tijekom karijere, a ukupno 150. u Serie A.

Pogodak pogledajte OVDJE.

MALI JE ZVIJER /

Nije ni čudo da ga Guardiola traži. Pogledajte kako je mladi Srbin spakirao hat-trick za Fiorentinu i srušio Batistutu i Tonija

Provocirali ga navijači

Inače, Zlatan je ovaj pogodak proslavio ispod južne tribine Romina stadiona gdje se okupljaju najžešći navijači i to odgovarajući na njihove uvrede. Romini navijači vikali su mu ranije "ti si cigan", a on je došao pod tribinu i pozivao ih neka samo nastave.

U 66. minuti Milan je ostao s igračem manje (Theo Hernandez), no gostujuća tri boda do kraja nisu bila ugrožena. Tek je El Shaarawy u 93. minuti smanjio na konačnih 1-2.

Hrvatski nogometaš Ante Rebić nije konkurirao za ovaj susret.

Napoli jedva slomio Salernitanu

Napoli je pobjednički ritam zadržao teškom pobjedom kod Salernitane od 1-0. Utakmicu je odlučio Piotr Zielinski koji je u 61. minuti postigao jedini pogodak. Inače, dvoboj je bio vrlo napet pa su oba sastava kraj dočekali s desetoricom. Prvo je u 69. minuti isključen domaći igrač Kastanos, dok je sedam minuta kasnije crveni karton zaradio i igrač Napolija Koulibaly.

Bila je ovo osma prvenstvena utakmica u sezoni u kojoj Napoli nije primio pogodak te je opet samostalno na vrhu ljestvice.