NASLOV ENGLESKOG PRVAKA ODLUČUJE 1,12 CM? / Hoće li se Liverpoolovo prokletstvo nastaviti zbog takve sitnice!?

Nevjerojatno je što odlučuje utakmicu

3.1.2019.
22:28

Navijači Liverpoolove nogometne momčadi čekaju devetnaesti naslov i sanjaju ga i ove sezone. Posljednji put radovali su se 1990. godine kad natjecanje još nije nosilo naziv Premier liga...

MAN CITY – LIVERPOOL 2-1: /

Prvaci nanijeli prvi poraz Kloppovoj momčadi i u potpunosti otvorili borbu za tron

Prije početka derbija na Etihadu Liverpool je stigao na noge Manchester Cityju sa sedam bodova prednosti koliko ih je razdvajalo na ljestvici u korist momčadi koju vodi Jürgen Klopp. I tko zna kako bi se utakmica razvijala da su prvi razlog za slavlje dobili igrači iz Liverpoola, a bili su, izračunato je tijekom samog ogleda, 1,12 centimetra udaljeni od toga.

Pri rezultatu 0-0

Toliko je, naime, nedostajalo da lopta punim obujmom prođe crtu Cityjeva gola u 18. minuti pri rezultatu 0-0.

Salah i Firmino odigrali su dupli pas na centru, potom je egipatski napadač uposlio Manea koji puca pored Edersona, ali pogađa vratnicu. U nastavku akcije Stones je išao očistiti situaciju, pogodio vlastitog vratara i lopta je krenulo prema mreži Cityjeve momčadi. Izbijeno je s crte na sreću navijača domaće momčadi i nevjericu Liverpoolovih. Lopta je, točnije, prošla crtu, ali ne i svojim punim obujmom, držala se na njoj za spomenutu sitnicu.

Domaća momčad kasnije je povela (dvaput) i zaostatak za liderom ljestvice smanjila na četiri boda. Njihov san o obrani krune prvaka time je puno bliži.