SERIE A / Napoli pregazio Sassuolo i pobjegao Milanu na +6: Inter razbio Sampdoriju, Brozović i dalje izvan stroja

29.10.2022.
23:12

Nogometaši Intera ostvarili su u subotu navečer četvrtu uzastopnu pobjedu u Serie A nakon što su u susretu 12. kola pobijedili Sampdoriju sa 3-0.

PAO JE RIM /

Je li ovo njihova godina? Napoli svladao Romu u velikom derbiju i pobjegao Milanu na vrh

Osimhenov hat-trick

"Nerazzurri" nisu imali previše problema protiv Sampe. Poveli su u 21. minuti golom Stefana de Vrija, na 2-0 je povisio Nicola Barella u 44. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Joaquin Correa u 73. minuti.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović i dalje je izvan stroja i zbog ozljede nije konkurirao za sastav domaćina.

U prvom susretu 12. kola Napoli je pobijedio Sassuolo sa 4-0 pobjegavši Milanu na šest bodova prednosti.

Najbolji igrač utakmice bio je Victor Osimhen koji je postigao tri gola (4, 19, 77), a među strijelce upisao se i Kviča Kvaratškelia (36).

Erliću 90 minuta

Za goste koji su od 82. minute igrali bez isključenog Armanda Laurientea, cijeli susret je igrao hrvatski nogometaš Martin Erlić.

Bila je to čak 13. uzastopna pobjeda Napolija u svim natjecanjima, te sedma u Serie A.

Pobjedu i to treću ligašku u nizu ostvario je Juventus porazivši na gostovanju Lecce sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Nicolo Fagioli u 73. minuti.

Za Lecce, koji je već pet kola bez pobjede, cijeli susret je odigrao hrvatski nogometaš Marin Pongračić.

Na ljestvici vodi Napoli sa 32 boda, Milan ima 26 bodova i susret manje, a zatim slijede Lazio, Inter i Atalanta sa po 24 boda. Roma i Juventus imaju po 22 boda.