Tako blizu, a tako daleko: Balotelli sredio Slavena Bilića

19.2.2015.
23:00

Napoli je u Turskoj svladao Trabzonspor 4:0, Everton je u Švicarskoj slavio protiv Young Boysa 4:1, Club Brugge je pobijedio danski Aalborg 3:1, dok je Zenit u Eindhovenu bio bolji od PSV-a sa 1:0.

Napoli je protutnjao Turskom pobijedivši Trabzonspor 4:0. Talijani su već nakon pola sata vodili 3:0 golovima Henriquea (6), Higuaina (20) i Gabbiadinija (27). Uvjerljivu pobjedu potvrdio je Zapata u sudačkoj nadoknadi. Napoli je mogao i uvjerljivije slaviti, no Mertens je promašio kazneni udarac u 85. minuti. Ivan Strinić nije imao pravo nastupa za Napoli.

Hoarau je u 10. minuti donio radost navijačima Young Boysa, no Lukaku s dva (24, 39) i Coleman (28) s jednim golom brzo su ih utišali. Lukaku je pobjedu Evertona potvrdio svojim trećim golom u 58. minuti. Pet minuta kasnije branič Evertona Stones je pocrvenio skrivivši kazneni udarac, no Hoarau je bio neprecizan.

Club Brugge je također rutinski odradio posao protiv Aalborga koji je izbacio zagrebački Dinamo u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Belgijanci su poveli 3:0 golovima Oularea (25), Refaelova (29) i Petersena (61-autogol), a poraz domaćina je ublažio Helenius (71-11m).

Zenit je u lošem susretu u Eindhovenu pobijedio PSV 1:0, a pogodak odluke zabio je Hulk u 64. minuti. Wolfsburg je pobijedio Sporting 2:0 uz dva gola Dosta (46, 63). Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nije nastupio za njemački sastav zbog ozljede.

Identičnu pobjedu ostvario je i Dnjipro protiv Olympiakosa. Susret je igran u Kijevu, a strijelci su bili Kankava (50) i Rotan (54). Nikola Kalinić igrao je za Dnjipro od 46. minute.

Roma je u Rimu odigrala 1:1 protiv Feyenoorda. Domaćin je poveo golom Gervinha (22), a izjednačio je Toornstra (55). Utakmica je prošla u sjeni velikih nereda nizozemskih navijača u centru Rima. Policija je privela više od 30 navijača Feyenoorda, a nekoliko osoba je ozlijeđeno. Najgore je bilo na poznatim 'Španjolskim stubama' gdje su nizozemski navijači gađali policiju bakljama, dimnim bombama, bocama i kamenjem. Uništeno je i nekoliko izloga, skutera i automobila.

Bez pobjednika je završio i ogled između Torino i Athletic Bilbao, na koncu je bilo 2:2. Baskijski sastav je poveo golom Williamsa u 9. minuti, no Torino je do konca poluvremena preokrenuo rezultat golovima Maxi Lopez (18, 42). U drugom dijeli Athletic je uspio izjednačiti, a strijelac je bio Gurpegi (73).

Bilićev Bešiktaš je odlično parirao Liverpoolu na Anfieldu sve do 84. minute, kada je Motta srušio Ibea u kaznenom prostoru. Balotelli je zabio jedini gol na utakmici iz jedanaesterca, a Talijan i suigrači su se posvađali dok su se dogovarali tko će izvesti penal. Bilić i društvo će sanjati 36. minutu kada je Demba Ba sam izašao na Mingoleta i nije uspio zabiti...

Aalborg - Club Brugge 1-3 (Helenius 71pen/Oularre 25, Refaelov 29, Petersen 61-ag) Roma - Feyenoord 1-1 (Gervinho 22/Toornstra 55)) Dnipro - Olimpiakos 2-0 (Kankava 50, Rotan 54) PSV - Zenit 0-1 (Hulk 64) Torino - Athletic Bilbao 2-2 (Maxi Lopez 18, 42/Williams 9, Gurpegi 73) Trabzonspor - Napoli 0-4 (Henrique 6, Higuain 20, Gabbiadini 27, Zapata 90+2). Wolfsburg - Sporting 2-0 (Dost 46, 63) Young Boys - Everton 1-4 (Hoarau 10/Lukaku 24, 39, 58, Coleman 28). CK: Stones (Eve,63). Ajax - Legia Varšava 1-0 (Milik 35) Anderlecht - Dinamo Moskva 0-0. CK: Buttner (Din, 75) Celtic - Inter 3-3 (Armstrong 24, 26, Guidetti 90+3/Shaqiri 4, Palacio 13, 45) Guingamp - Dinamo Kijev 2-1 (Beauvue 72, Aialo 75/Veloso 19). CK: Jarmolenko 39, Belhanda 45 (oba Dinamo). Liverpool - Bešiktaš 1-0 (Balotelli 85pen) Sevilla - Borussia Moenchengladbach 1-0 (Iborra 70) Tottenham - Fiorentina 1-1 (Soldado 6/Basanta 36) Villarreal - RB Salzburg 2-1 (Uche 32, Čerišev 54/Soriano 48pen)