Za povijest / Najbrži čovjek u povijesti Usain Bolt debitirao kao nogometaš: Centimetri ga dijelili od pogotka

Svjetski rekorder u svim sprinterskim disciplinama nakon atletske želi nogometnu karijeru

31.8.2018.
17:25

Usain Bolt debitirao je za australske Central Coast Marinerse odigravši 20-ak minuta u 6-1 pobjedi nad Central Coast Selectom u prijateljskoj utakmici. Osmerostruki olimpijski pobjednik, koji je lani zaključio atletsku karijeru, imao je jednu dobru priliku u zadnjim minutama, no zakasnio je na loptu u izglednoj situaciji za postizanje gola.

"Zahvalan sam Marinersima na prilici i ovom čudesnom trenutku", rekao je Bolt nakon utakmice.

Boltova želja za nogometnom karijerom uglavnom je pogonjena izdašnim sponzorskim ugovorima koje ima još dugi niz godina.