'LUDA' NOĆ U LIGI PRVAKA / Najbogatiji klub na svijetu ponizio PSG, City s Gvardiolom u završnici pomeo Leipzig, Zvezda se spasila u 89. minuti

Tekstualni prijenos utakmice Newcastle - PSG i kretanje rezultata u ostalim susretima mogli ste pratiti UŽIVO u tekstualnom prijenosu na portalu Net.hr

4.10.2023.
20:04

Aktualni europski prvak Manchester City upisao je i drugu pobjedu u skupini G Lige prvaka porazivši na gostovanju RB Leipzig sa 3-1, dok je Newcastle United u derbiju skupine F, ali i večeri, deklasirao PSG sa 4-1.

SPEKTAKL /

Golijada u Ligi prvaka: Atletico bolji od Feyenoorda, nakon velikog preokreta slavio i Šahtar, a to je jako loša vijest za Dinamo

SPEKTAKL /

Aktualni engleski prvak Manchester City upisao je i drugu pobjedu u skupini G. Nakon što je u prvom kolu na Etihadu ugašena Crvena zvezda sa 3-1, City je u Leipzigu identičnim rezultatom porazio i njemački sastav.

Gosti su poveli u 25. minuti nakon lijepe akcije koju je u pogodak pretvorio Phil Foden. Bernardo Silva je na desnoj strani sjajno uposlio Rica Lewisa, a 18-godišnji branič je povratnom loptom asistirao do Fodena koji je pogodio za 1-0.

U završnici prvog dijela sjajnu priliku je imao Erling Haaland, ali je Janis Blaswich obranio. RB Leipzig u prvom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac u okvir suprničkog gola, no izjednačio je već u trećoj minuti nastavka. Njemački sastav je izveo brzu kontru, Yussuf Poulsen je fantastično asistirao Loisu Opendu koji se sjurio prema vratima i pogodio uz samu vratnicu.

"Građani" su ipak u završnici susreta stigli do tri boda golovima Juliana Alvareza u 84. minuti, te Jeremyja Dokua (90+2). Joško Gvardiol je za City protiv svog bivšeg kluba igrao cijeli susret, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

Drama u Beogradu

U drugom susretu iz skupine Crvena zvezda i Young Boysi su remizirali 2-2. Za beogradski sastav zabili su Cherif Ndiaye (34) i Osman Bukari (88), a za goste Filip Ugrinić (48) i Cedric Itten (61-11m).

Na ljestvici skupine vodi City sa šest bodova, Leipzig ima tri, a Crvena zvezda i Young Boysi po jedan bod.

Parižani na koljenima

U derbiju skupine F, ali i večeri u Ligi prvaka, Newcastle United je deklasirao PSG sa 4-1.

Domaćin je poveo u 17. minuti nakon velike greške Marquinhosa koji je pogrešno dodao. Lopta je došla do Alexandera Isaka koji je pucao, no Gianluigi Donnarumma je fantastično obranio. Međutim, lopta se odbila do Miguela Almirona koji je pospremio odbijanac.

Bio je to prvi pogodak "Svraka" u Ligi prvaka nakon više od 20 godina. Posljednji pogodak u elitnom razredu "Starog kontinenta" u dresu Newcastle Uniteda zabio je Alan Shearer u ožujku 2003. u susretu protiv Intera koji je završio 2-2.

Korak bliže pobjedi engleski sastav je stigao u 39. minuti kada je Dan Burn glavom pogodio za 2-0. Pomoćni sudac je pritom svirao zaleđe, no nakon poduže analize VAR je pokazao kako je pogodak ispravan. Sjajnu predstavu Newcastle je nastavio i u nastavku i već u 50. minuti bilo je 3-0, a zabio je Sean Longstaff.

Lucas Hernandez je vratio tračak nade Parižanima u 56. minuti, no pobjedu Newcastle Uniteda potvrdio je Fabian Schar sjajnim golom u 90. minuti.

Preokret Talijana u Škotskoj

U drugom susretu Borussia Dortmund i Milan su odigrali bez golova, pa Talijani nako dva kola imaju dva boda i razliku pogodaka 0-0.

Na ljestvici vodi Newcastle sa četiri boda ispred PSG-a koji ima tri, Milan je na dva, a Borussija jednom bodu.

U skupini E Lazio je u Glasgowu preokretom i golom u sudačkoj nadoknadi stigao do pobjede.

Škotski prvak je poveo u 12. minuti golom Japanca Kyoga Furuhashija, izjednačio je Matias Vecino u 29. minuti, da bi Pedro u petoj minuti nadoknade pogodio za 2-1. Toma Bašić nije igrao za rimski sastav.

Bodovi idu u Kataloniju

U skupini H Barcelona je na gostovanju pobijedila Porto sa 1-0.

Barca je povela u posljednjim trenucima prvog dijela nakon velike pogreške Romaria Bara koji je gostima "poklonio" loptu na sredini terena. Uslijedila je munjevita kontra, Ilkay Gundogan je uposlio Ferrana Torresa koji je pogodio za vodstvo katalonskog sastava. Torres je ušao u igru umjesto ozlijeđenog Roberta Lewandowskog.

U posljednjim trenucima gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Gavi.

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na stream platformi Voyo

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo

Liga prvaka, 2. kolo, skupine E, F, G,H

Newcastle - PSG 4:1

Newcastle: Pope; Trippier, Lascelles, Schar, Burn; Longstaff, Tonali, Guimaraes; Almiron, Isak, Gordon

PSG: Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Skriniar, Hernandez; Danilo, Ugarte, Vitinha; Dembele, Kolo Muani, Mbappe

Porto - Barcelona 0:1

90'+ 4' Newcastle se igra s PSG-om. U sučevoj nadoknadi ponovno se trese mreža Parižana, za 4:1 zabio je Schar.

90' + 2' Leipzig na koljenima, City je povećao na 1:3. Strijelac je bio još jedan od Guardiolinih džokera s klupe Doku.

89' Gol u Beogradu, Zvezda je izjednačila.

84' Leipzig nije izdržao. Guardiola je promijenio puno igrača, a jedan od njegovih džokera, Alvarez, krasnimudarcem zabija za 2:1.

75' Dominacija Cityja u Leipzigu. Nižu se šanse, najbolje je imao Haaland, ali mreža se ne trese.

60' Preokret u Beogradu. Itten zabija iz penala za 1:2 i totalni šok na Marakani.

56' Zabija i PSG, Hernandez je smanjio zaostatak.

51' PSG je razbijen u Newcastleu, domaćini su zabili i treći pogodak. Sada je strijelac bio Longstaff.

52' Izjednačenje i u Beogradu. Young Boysi zabijaju za 1:1. Strijelac je Švicarac sa srpskim korijenima Filip Ugrinic.

51' Izjednačenje u Leipzigu. Za domaćine je nakon šest minuta igre u drugom dijelu zabio Openda.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na svim utakmicama osim na onoj Newcaslea i PSG-a u kojoj se igrala sudačka nadoknada vremena od 7 minuta.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

43' GOOOL Newcastle je povećao na 2:0. Burn je bio najviši u skoku i zabio drugi gol. Donnarumma je bio nemoćan.

40' Crvena zvezda povela je protiv Young Boysa. Zabio je Ndiaye, bivši igrač Gorice.

35' Tvrda utakmica u Newcastleu nakon što su domaćini poveli. Pada jaka kiša i nema većih zanimljivosti na terenu.

25' Poveo je i Manchester City. Foden je nakon linjepe akcije probio Leipzig.

18' GOOOL Newcastle je poveo. Strijelac e Almiron koji je pogodio poslije odbijanca u šesnaestercu PSG-a nakon udarca Isaka.

10' U Leipzigu je Manchester City od početka utakmice zagospodario terenom i plete mrežu oko gola domaćina s bezbroj dodavanja.

5' Ogromna šansa za PSG u Newcastleu. Mbappe je ubacio prema nečuvanom Dembeleu, a on potegao iz voleja, ali neprecizno.

0' Počele su utakmice.

20.00 Stigli su sastavi za derbi večeri, okršaj Newcastlea i PSG-a, ali i za ostale utakmice. Joško Gvardiol kreće od prve minute protiv bivšeg kluba Leipziga.

___________________________________________________________

U srijedu navečer igraju se utakmice drugog kola Lige prvaka u skupinama E, F, G i H. Program počinje s utakmicama u 18.45 u kojima je Atletico Madrid svladao Feyenoord u grupi E s 3:2, a istim rezultatom je nakon velikog preokreta Šahtar uzeo puni plijen kod belgijskog Antwerpa.

Druge utakmice kreću u 21 sat, a najzanimljivija od njih je dvoboj "bogataša" u Newcastleu, gdje se susreću istoimeni domaćin, najbogatiji klub na svijetu otkako su ga preuzeli Saudijci, i francuski PSG. U istoj grupi igraju i Borussija D. i Milan, a vrijedi izdvojiti i okršaj Manchester Cityja i bivšeg kluba Joška Gvardiola - Leipziga.