MOURINHOV TOTTENHAM SLAVIO U GRADSKOM DERBIJU: / Osvojili su vrijedne bodove u borbi za Ligu prvaka

Tottenham je napredovao za jednu poziciju i sada je sedmi

23.6.2020.
23:28

U susretu 31. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je pobijedio West Ham sa 2-0, dok su u drugom susretu Leicester City i Brighton & Hove Albion odigrali bez golova.

NOGOMETAŠI LEICESTERA PROPUSTILI VELIKU PRILIKU: /

Kod slabašnog Brightona odigrali bez golova

Spursi su dominirali cijeli susret i posve zasluženo su osvojili tri boda.

Domaćin je stigao do vodstva u 64. minuti kada je Tomas Soucek zatresao vlastitu mrežu. Giovani Lo Celso je ubacio iz kornera, a češki veznjak nesretno ugurao loptu iza leđa Lukasza Fabianskog.

Kane u elitnom društvu

West Ham je mogao izjednačiti u 78. minuti, no Jarrod Bowen je pogodio vratnicu. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Tottenham je razriješio u 82. minuti pogotkom Harryja Kanea za 2-0. Bio je to njegov 12. ligaški pogodak ove sezone, te ukupno 30. gol u susretima protiv londonskih klubova. Više od njega u londonskim derbijima zabili su tek Teddy Sheringham (32), Frank Lampard (32) i Thierry Henry (43).

Prvi na ljestvici Premierlige je Liverpool sa 83 boda, 20 više od Manchester Cityja. Leicester je i dalje treći sa 55 bodova, četiri više od Chelsea, dok Manchester United i Wolverhamton imaju po 46 bodova. Tottenham je napredovao za jednu poziciju i sada je sedmi. Brighton je na 15. poziciji sa 33 boda, a West Ham je dva mjesta niže sa 27 bodova.